Radio

Nowa ramówka Radia Gdańsk rusza w styczniu

Nowy Rok zaczniemy nową ramówką na antenie Radia Gdańsk. Pojawi się kilka naprawdę ciekawych nowości, a czas emisji niektórych audycji się zmieni. Sprawdźcie, jakie propozycje dla was przygotowaliśmy.

Jedna z eksperymentalnych nowości to unikatowa w skali kraju audycja polsko-angielska. W soboty o 11:00 Ewelina Potocka będzie rozmawiać z Anglikami przebywającymi w Trójmieście. O czym? Tematyka poświęcona jest ludziom z zagranicy, którzy przyjeżdżają do Gdańska, by tu studiować, czy zacząć pracę. Dzięki audycji łatwiej będzie im się w mieście zaaklimatyzować, dowiedzą się też, co mogą tu robić w wolnych chwilach.

WRACA GODZINNA CO ZA HISTORIA

W środy o 11:00 wróci godzinna audycja Co za Historia, którą poprowadzi niezmiennie Wojciech Suleciński. Do tej pory w tym czasie w radioodbiornikach leciała audycja dla tych, którzy kochają wiedzę – Nie daj się oszukać Joanny Matuszewskiej – i ona nie zniknie. Zmieni się tylko czas jej emisji, na poniedziałek od 14:00 do 15:00 (co dwa tygodnie, na zmianę z Twoim Prawem Artura Kiełbasińskiego).

NOWE AUDYCJE

W piątki nie będzie już Nie tylko Metropolii. Na jej miejscu, czyli po 14:00 pojawi się Weekendowy navigator Radia Gdańsk Magdy Manasterskiej. Nasza dziennikarka zaproponuje słuchaczom, co ciekawego można robić na Pomorzu w weekend. Przedstawi między innymi ofertę teatralną i najciekawsze propozycje koncertowe – wszystko, co związane z kulturą popularną. 

Na miejscu audycji Co za Historia, czyli w czwartki o 18:30, pojawi się kolejna nowość – Kresowy salonik Radia Gdańsk. Będzie to audycja o ludziach, którzy na Kresach żyli, o tamtejszych tradycjach, kulturze i o terenach, które pozostały po stronie wschodniej. Poprowadzą ją Michał Rzepiak i Andrzej Urbański. 

W poniedziałki, w paśmie Wiesz więcej z Radiem Gdańsk, pojawi się coś dla fanów sportu – Dogrywka w Radiu Gdańsk. A w niej Włodzimierz Machnikowski będzie opowiadał najważniejszym, najbardziej interesującym sportowym wydarzeniu czy sportowym bohaterze weekendu w Trójmieście. 

Również w poniedziałki, ale wieczorową porą – o 22:30 usłyszymy Radio z klasą. Daniel Wojciechowski w swojej audycji porozmawia z nastolatkami o życiu szkolnym – o problemach i o tym, co może być w szkole interesujące. 

COŚ DLA RODZIN

W sobotę o 11.00 mogliśmy usłyszeć Sposób na rodzinę Magdy Manasterskiej i Beaty Szewczyk. Teraz audycję usłyszymy o tej samej porze, ale w niedzielę. A w czwartki o 22:30 Mariusz Kowalik w Klubie ojca RG opowie o świadomości rodzinnej, o ojcostwie, relacjach z dziećmi i o tym, jak być dobrym tatą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *