Nowa wersja oprogramowania dla dekoderów 4K UltraBOX+ z serii JADA

Nowa wersja oprogramowania dla dekoderów 4K UltraBOX+ z serii JADA zostanie udostępniona 27.10.2020. Nr serii swojego dekodera zweryfikujesz spoglądając na podpis kodu kreskowego umieszczonego z tyłu dekodera. Tutaj znajdziesz więcej informacji jak to zrobić.

 

Numer wersji oprogramowania to 2.1.3. Aktualizacja potrwa około 25 minut, w tym czasie nie odłączaj zasilania ani kabla antenowego od dekodera.

Oprogramowanie wprowadza następujące zmiany:

  • Aktualizacja aplikacji NETFLIX do wersji 5.1.2
  • Obsługa dysków zewnętrznych o pojemności do 4 TB. Możesz podłączyć swój dysk twardy i nagrać na nim jeszcze więcej ulubionych programów (pamiętaj, że dekoder najpierw go sformatuje).
  • Obsługa filmów w jakości 4K oraz plików NTFS poprzez opcję Media Player dostępną w MENU dekodera. Możesz podłączyć swój dysk twardy do wejścia USB w dekoderze oraz odtworzyć nagrany tam film poprzez swój dekoder. Plik musi być w formacie obsługiwanym przez dekoder – szczegóły odnajdziesz w instrukcji obsługi dekodera.
  • Obsługa materiałów z dźwiękiem 5.1 w nc+ GO TV oraz podczas odtworzenia nagranego wcześniej filmu czy serialu.
  • Zmiany w wyglądzie menu, polegające przede wszystkim na zastąpieniu logo nc+, logiem CANAL+ .
  • Dodanie mechanizmu sprawdzania słabo naładowanych baterii. Po wciśnięciu klawisza MENU na pilocie pojawi się w przypadku słabych baterii, odpowiedni komunikat na ekranie telewizora. W takim przypadku przygotuj się na wymianę baterii w pilocie.
  • Poprawa stabilności pracy dekodera z telewizorami TCL oraz MANTA.
  • Poprawa stabilności pracy dekodera.

Jeśli korzystasz z usługi Multiroom Standard i po aktualizacji oprogramowania na ekranie telewizora podłączonego do dekodera głównego, wyświetla się komunikat o braku kodu konfiguracyjnego, oznacza to, że w przeszłości umieściłeś kartę z dekodera dodatkowego w dekoderze głównym.

 

 

Wykonaj wtedy następujące kroki:

1. Kartę przypisaną do dekodera dodatkowego umieść w dekoderze dodatkowym. Jeśli nie wiesz, która karta przypisana jest do danego dekodera wejdź na stronę strefa.canalplus.pl) odczytaj numery karty oraz dekodera i właściwie umieść karty.

2. Przywróć ustawienia fabryczne w dekoderze głównym. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Jeśli dekoder nie pobrał samodzielnie nowego oprogramowania to możesz wymusić aktualizację ręcznie. Wciśnij MENU na pilocie do dekodera oraz wybierz USTAWIENIA -> INSTALACJA -> AKTUALIZACJA DEKODERA.

 

 

Następnie wybierz KONTYNUUJ, aby dekoder sprawdził czy jest dostępna nowa wersja oprogramowania i jeśli tak by zaczął pobierać nowe oprogramowanie.

 

One thought on “Nowa wersja oprogramowania dla dekoderów 4K UltraBOX+ z serii JADA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *