Nowe seriale kryminalne na BBC First

Już w czerwcu na kanale BBC First premiera dwóch porywających thrillerów psychologicznych: „Urodzony morderca” i „Ktoś z nas”.

 

 

„Urodzony morderca”
Premiera: 15 czerwca o godz. 22:30 na BBC First
Sezon 1 (4 odcinki)

Wciągający thriller psychologiczny autorstwa scenarzystki Tracey Malone („Milczący świadek”, „Zabójca z Rillington Place”) o nastoletnim chłopcu, który zmaga się ze swoimi psychopatycznymi skłonnościami, jednocześnie przeżywając pierwszą miłość.

Sam na pozór jest przykładnym 16-latkiem. Skrywa jednak mroczny sekret. W toku fabuły poznajemy tajemnice umysłu chłopaka oraz lęki jego nadopiekuńczej matki, Jenny, która pracuje jako pielęgniarka na oddziale geriatrii. Główny bohater nawiązuje romans z nową dziewczyną z sąsiedztwa, Chrissy, która przeprowadziła się do miasteczka ze swoim ojcem. Choć Sam wydaje się pewnym siebie, charyzmatycznym chłopakiem, wkrótce staje się jasne, że zmaga się nie tylko z nastoletnimi rozterkami. Fabuła zaczyna przybierać dramatyczny i mroczny obrót, kiedy zaczynają ujawniać się jego psychopatyczne skłonności – nieopanowana chęć zabijania. Jego rodzina i przyjaciele nie mają pojęcia, do czego jest zdolny. Co więcej, jego matka ukrywa przed nim traumatyczny sekret. Tylko jego ofiary znają mrożącą krew w żyłach prawdę. Tylko, że oni już nie przemówią.

„Urodzony morderca” zyskał pochlebne opinie wśród widzów i krytyków. Debiutujący Jack Rowan („Beowolf”) zachwyca swoim przekonującym portretem Sama, ale Romola Garai („Sufrażystka”), Daniel Mays („Line of Duty”) oraz Lara Peake nie pozostają w tyle. Serial został napisany przez Tracey Malone („Zabójca z Rillington Place”) i Kate Ashfield, wyreżyserowany przez nagrodzonego Bruce’a Goodisona („Doktor Foster”) oraz wyprodukowany przez World Productions, która ma na swoim koncie takie sukcesy jak „Line of Duty” oraz „W zasięgu wzroku”.

„Ktoś z nas”
Premiera: 17 czerwca o godz. 22:30 na BBC First
Sezon 1 (4 odcinki)

Poruszający dramat autorów serialu „Zaginiony” z Joe Dempsie („Gra o tron”) i Laurą Fraser („Breaking Bad”) w którym przerażające podwójne morderstwo wstrząsa życiem dwóch rodzin mieszkających po sąsiedzku na szkockiej wsi.

Grace Douglas i Adam Elliot dorastali po sąsiedzku, z czasem ich przyjaźń przerodziła się w miłość, a młodzi zamieszkali razem w Edynburgu. Wkrótce po weselu ich plany na nowe wspólne życie zostają brutalnie przerwane. Morderstwo nowożeńców wstrząsa życiem ich zwaśnionych rodzin, które teraz wspólnie przeżywają żałobę oraz gniew. Na jaw wychodzą również ukrywane dotychczas problemy. Jedna rodzina ukrywała się latami za religią i poczuciem obowiązku, tłumiąc sekrety, które dawno powinny były ujrzeć światło dzienne.

Druga zmaga się z porzuceniem przez męża i ojca. Na wieść o pojawieniu się mordercy, podejmują decyzję, która na zawsze odmieni ich losy i przyniesie mroczne konsekwencje. Podążając obraną ścieżką, pozostawiają moralność daleko za sobą. Dramatyczna śmierć Grace i Adama okazuje się początkiem niebezpiecznej podróży, która wywróci ich życie do góry nogami aż do tragicznego zakończenia. Jak można dokonać wyboru, kiedy dobro i zło zaciera się? I jak wtedy poradzić sobie z konsekwencjami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *