Nowe studio siatkarskiej Ligi Narodów w Polsacie Sport

Trwa siatkarska Liga Narodów. Reprezentacja Polski po turnieju w Katowicach wyruszyła w tournee po świecie. Mecze Biało-Czerwonych będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu. Towarzyszyć im będzie zupełnie nowe, niezwykle nowoczesne studio.

 

 

Najnowocześniejsze i największe studio sportowe w Polsce można było obserwować podczas Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. Teraz zagości w nim również siatkówka. Dziennikarze i eksperci Polsatu Sport będą w nim wprowadzać kibiców w klimat meczowy, a także podsumowywać rozgrywki.

Oprócz olbrzymiej powierzchni studio zachwyca wieloma innowacyjnymi technologiami. Gospodarze studia mają do dyspozycji nie tylko ogromną ścianę ledową pozwalającą na wyświetlanie wielu przekazów jednocześnie, ale także cztery ekrany zdjęciowe.

Oprawę wizualną w nowym studio sportowym Telewizji Polsat stworzyła firma Platige Image, a realizowana jest z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – VIZRT, rozszerzonej rzeczywistości (AR) i modeli 3D oraz wirtualnego studia. Daje to ogromne możliwości w odtwarzaniu siatkarskiego boiska, składu zespołów czy poszczególnych akcji. Sprawia to, że kibic może poczuć się niemalże tak, jakby był na parkiecie w Chinach czy Włoszech. Studio umożliwia także interaktywne przedstawianie m.in. szczegółowej analizy statystyk meczowych, czy porównania zawodników.

Po raz pierwszy studio zostanie zaprezentowane w piątek 7 czerwca. Reprezentacja Polski zagra wtedy z Francją w chińskim Ningbo. Chwilę później gospodarze zmierzą się z Bułgarią.

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Ningbo (7–9 czerwca):

2019-06-07: Francja – Polska piątek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport

2019-06-07: Chiny – Bułgaria piątek, godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport

2019-06-08: Polska – Bułgaria sobota, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport

2019-06-08: Chiny – Francja sobota, godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport

2019-06-09: Bułgaria – Francja niedziela, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport Extra

2019-06-09: Chiny – Polska niedziela, godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *