Nowe „Wiadomości”. „Nie ma nic nowocześniejszego na rynku”

Supernowoczesne technologie w takiej skali nie pojawiły się jeszcze nigdzie w Europie. Nowe studio „Wiadomości” przygotowali światowej sławy graficy i kompozytorzy.

 

– Wszystko jest totalnie zmienione na lepsze. Myślę, że widzowi w XXI wieku należy się lepsza jakość. To będzie tak nowoczesne, tak przyjazne, tak piękne w odbiorze, że naprawdę chce się oglądać – powiedziała Danuta Holecka, kierownik redakcji „Wiadomości” i prowadząca program. 

 

– Jeśli ktoś uważał, że jesteśmy bardziej archaiczni, że mamy słabe opakowanie, to powiem, że inni będą przy nas archaiczni, bo nie ma nic nowocześniejszego na rynku. Jesteśmy od tego, by tworzyć trendy i nadawać tondodała.

Danuta Holecka zapewnia, że widzowie „Wiadomości” będą je śledzili z zapartym tchem.

„Wiadomości” TVP pokazały nowe studio, przygotowane przez światowej sławy grafików i kompozytorów. Ich dziełem są najnowocześniejsze efekty w tej dziedzinie. W materiale poświęconym sojuszowi polsko-amerykańskiemu widzowie mogli na przykład zobaczyć jak do studia „wlatuje” śmigłowiec Black Hawk.

 

 

W nowym studiu zastosowano nowoczesne technologie wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistości.

– Jesteśmy w takim „trzecim wymiarze”, to nie jest tylko płaski telewizor, to jest dodatkowe poczucie głębi mówi Sławomir Woźnica, kierownik działu realizacji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, tłumacząc działanie technologii wirtualnego okna. Z kolei rzeczywistość rozszerzona to system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo.

Oprawę graficzną nowego studia przygotowali specjaliści tacy jak Tomasz Bagiński, którego filmowy debiut „Katedra” otrzymał nominację do Oskara. Z kolei wizualizacje to zasługa twórców nagrodzonego w Europie filmu „Jeszcze dzień życia” z Platige Image.

Nowoczesne technologie umożliwiają wprowadzanie do programu różnych animacji. W materiale poświęconym sojuszowi polsko-amerykańskiemu widzowie mogli na przykład zobaczyć, jak do studia „wlatuje” śmigłowiec Black Hawk. – Można na to patrzeć z drugiej strony to prowadzący jest elementem dużej, trójwymiarowej grafiki komputerowej – mówi Piotr Gęsek z Platige Image

– Realizator takiego programu ma teraz dużo więcej możliwości, by informacje przedstawiać w interesujący sposób mówi Tomasz Bagiński.

Nowa odsłona „Wiadomości” to również nowa muzyka czołówki. Złożyło się na nią połączenie dźwięków orkiestry z elektroniką.

– Jest dużo syntezatorów i dzięki temu mamy taką bardzo współczesną, nowoczesną oprawęmówi Adam Skorupa, kompozytor i reżyser dźwięku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *