Powstanie film dokumentalny o życiu Michaela Schumachera

Michael Schumacher uległ poważnemu wypadkowi na nartach jeszcze w grudniu 2013 roku, ale wciąż stan jego zdrowia pozostaje wielką niewiadomą. Jak poinformował serwis „Motorsport.com”, powstanie film dokumentalny o karierze siedmiokrotnego mistrza świata.

 

Film będzie po prostu zatytułowany „Schumacher”. Jest wspierany przez dużą firmę produkcyjną i zawiera wywiady z ojcem Michaela – Rolfem – jego żoną – Corinną – jego dziećmi – Giną i Mickiem – oraz wieloma kluczowymi zawodnikami, z którymi rywalizował w trakcie kariery. Pojawią się w nim także wcześniej nieopublikowane materiały wideo.

Za film odpowiadają znani reżyserowie – Michael Wech i Hanns-Bruno Kammertons. Wcześniej współpracowali przy dokumentach dotyczących gwiazdy tenisa Borisa Beckera i muzyka Udo Jurgensa. Producentem filmu jest z kolei londyński „Rocket Science”, który zajmie się sprzedażą międzynarodową i jego sprzedażą na festiwalu filmowym w Cannes.

Jak zaznaczają producenci, film „odkryje wiele aspektów tego skomplikowanego człowieka – bezlitosnego kierowcy Formuły 1 – ambitnego chłopca ze snem, przyziemnego mechanika, niezawodnego gracza zespołowego i oddanego przyjaciela oraz ojca.”

Jak zaznaczyła Sabine Kehm – menedżerka Michaela – jego rodzina w pełni popiera ten projekt. – Jego wyjątkowa kariera zasługuje na taką formę świętowania 25 lat po tym, jak wywalczył pierwszy z siedmiu tytułów mistrzostw świata. Cieszymy się, że ten film znajdzie się w rękach tak ambitnych i wrażliwych profesjonalistów – zakończyła.

W styczniu z okazji urodzin kierowcy powstała specjalna aplikacja. Użytkownicy, którzy zainstalują ją na swoim smartfonie, będą mogli udać się na wirtualną wycieczkę po muzeum Schumachera w Kolonii. Znajdą się w niej m.in. modele 3D bolidów, czy pojazdy historyczne. Fani będą mogli odtworzyć także dźwięki silników. Cały dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony dla fundacji „Keep fighting”, która wspiera leczenie i rehabilitację niemieckiego kierowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *