MediaZapowiedzi TV

Nowy serial komediowy “Prawi Gemstonowie” w HBO i HBO GO (wideo)

Serial HBO Prawi Gemstonowie opowiada historię światowej sławy rodziny teleewangelistów o długiej tradycji dewiacji, chciwości i działalności charytatywnej – wszystko oczywiście w imię wyższych wartości. Premiera serialu autorstwa Danny’ego McBride’a zaplanowana została na 19 sierpnia w HBO i HBO GO.

 

 

Drugie już pokolenie Gemstonów, rodziny o wielkich tradycjach telekaznodziejskich, to żywy dowód na to, że kult religijny bywa źródłem zysku w wielu postaciach, wliczając w to własny megakościoł. Najstarszy spośród trojga dorosłego rodzeństwa – Jesse Gemstone (Danny McBride) stara się iść w ślady ojca i, wraz z bratem, kontynuować jego dzieło. Okazuje się jednak, że grzechy jego przeszłości stanowią zagrożenie dla całej rodzinny.

Obok Danny’ego McBride’a w rolach rodzeństwa Gemstonów występują: Adam Devine (Pitch Perfect) jako pseudo-hipster Kelvin, najmłodszy z całej trójki, na każdym kroku utrudniający bratu życie oraz Edi Patterson (serial HBO Wicedyrektorzy) jako Judy, potajemnie mieszkająca z narzeczonym i marząca o uwolnieniu się od rodziny. John Goodman (serial HBO TremeThe Conners) gra głowę rodziny – przeżywającego kryzys Eliego Gemstone’a, opłakującego zmarłą żonę Aimee-Leigh (Jennifer Nettles) i dręczonego wątpliwościami, co do faktycznej misji rodzinnej.

W pozostałych rolach pojawiają się: Walton Goggins (zdobywca Nagrody Krytyków Filmowych za rolę w serialu HBO Wicedyrektorzy) jako Baby Billy, niegdyś „cudowny chłopiec”, który swego czasu tańczył i śpiewał w imię Jezusa. Będąc mężczyzną w średnim wieku wpadł w tarapaty finansowe, pojawia się więc u Gemstonów w poszukiwaniu wybawienia; Cassidy Freeman (Longmire) w roli żony Jessego – Amber, byłej dziennikarki teraz poświęcającej całe życie kościołowi; Tony Cavalero (Szkoła rocka) jako były satanista Keefe Chambersa; Tim Baltz (Drunk History – pół litra historii) jako narzeczony Judy – BJ oraz Greg Alan Williams (Greenleaf) jako Martin Imari – prawa ręka Eliego.

Prawi Gemstonowie (The Righteous Gemstones) to trzeci wyprodukowany przez HBO serial zespołu Rough House Pictures w składzie Danny McBride, Jody Hill i David Gordon Green (poprzednie tytuły toWicedyrektorzy oraz Mogło być gorzej). Danny McBride jest autorem scenariusza i reżyserem pierwszego odcinka, pełnił też obowiązki producenta wykonawczego. Jody Hill i David Gordon Green dzielili natomiast obowiązki producentów wykonawczych oraz reżyserów pozostałych ośmiu odcinków.

David Gordon Green wyreżyserował ubiegłoroczną część hitu Halloween z Jamie Lee Curtis w roli głównej, jak również Niezwyciężonego z 2017 r. (w roli głównej Jake Gyllenhaal). Jody Hill jest reżyseremPolowania z tatą z 2018 roku z Joshem Brolinem w roli głównej. Danny McBride współpracował z zespołami obydwu produkcji – jako scenarzysta i producent wykonawczy Halloween oraz jako scenarzysta, producent wykonawczy i aktor w Polowaniu z tatą.

 

 

Premiera serialu HBO Prawi Gemstonowie (The Righteous Gemstones) zaplanowana została na 19 sierpnia.

W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie po godzinie 4.00 rano, emisja na antenie HBO odbędzie się natomiast o godzinie 21.10.

Kolejne odcinki pojawiać się będą co tydzień w poniedziałki. Serial liczy 9 odcinków. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *