Nowy serial „Zagadki kryminalne panny Fisher” w Stopklatce TV

Akcja serialu rozpoczyna się w 1928 roku w Melbourne. Epoka gorączki jazzu, wielkiego stylu, eleganckich ubrań, wystawnych przyjęć, gustownych wnętrz. Czasy konwenansów i rodzących się przemian społecznych. Po latach spędzonych za granicą, do swojego rodzinnego miasta wraca Phryne Fisher – kobieta piękna i uwodzicielska, niezależna i wyzwolona, wyprzedzająca lata, w których żyje.

 

Panna Fisher jest wolna od zobowiązań i pragnie zacząć swoje życie na nowo. Kobieta od razu wpada w sam środek kryminalnego światka Melbourne. Niedługo po zameldowaniu w hotelu, angażuje się w pierwszą zagadkę: otruty mąż, szmuglerzy kokainy, skorumpowani policjanci. Dzięki sprytowi, inteligencji i niekonwencjonalnemu podejściu do spraw, Fisher okazuje się niezastąpiona w rozwiązywaniu zawiłych, niejednoznacznych zagadek kryminalnych.  Mimo początkowej niechęci, przystojny i czarujący inspektor lokalnej policji Jack Robinson nawiązuje z nią współpracę. Jack ma dostęp do policyjnych akt i może korzystać z oficjalnych procedur, natomiast panna Fisher ma niekwestionowany urok osobisty i nie zawaha się go użyć… Tych dwoje będzie musiało na sobie polegać. Wyposażona w perłowo-złoty pistolet, sztylet i bezkompromisowy charakter Phryne, pomoże schwytać niejednego przestępcę, po drodze zostawiając za sobą szereg wielbicieli. Powrót kobiety do rodzinnego miasta wiąże się również z przywołaniem wspomnień i demonów jej własnej przeszłości. Z kolejnymi odcinkami ujawnione zostają urywki jej życia, odsłaniając motywacje kierujące bohaterką i kryjącą się za nią tajemnicę.

Serial powstał na podstawie serii powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood. Wykreowana przez pisarkę postać stylowej pani detektyw z eleganckim pistoletem, szybko zyskała popularność. Główna bohaterka to kobieta silna, wyzwolona i niekonwencjonalna w działaniu. Imponuje innym swoimi wpływami, inteligencją i niepokorną duszą. Zawsze jest pięknie ubrana, stylowa. Sprawiedliwa i nieustraszona.

„Zagadki kryminalne panny Fisher” to produkcja wysmakowana wizualnie. Doskonale oddaje klimat lat 20. XX wieku, czego efektem jest nagroda za najlepsze telewizyjne kostiumy, przyznana przez Australijską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Serial jest utrzymany w znakomitym tempie. Nie brakuje w nim ciętych dialogów i wyrazistych relacji między bohaterami. To właśnie one są jedną z  sił napędowych fabuły. Widzowie  mają możliwość śledzić nie tylko trzymające w napięciu sprawy kryminalne ale również zawodową i osobistą relację panny Fisher z inspektorem Jackiem Robinsonem, a także perypetie młodej dziewczyny Dot Williams, która staje się pomocnicą Phryne i jedną z jej najbliższych towarzyszek. W główną rolę wcieliła się Essie Davis, jedna z najbardziej cenionych australijskich aktorek. Z kolei inspektora Jacka Robinsona zagrał Nathan Page – znany australijski aktor, który kiedyś robił karierę… w kolarstwie.

„Zagadki kryminalne panny Fisher” prezentowane będą na antenie Stopklatki TV od 6 kwietnia, w  każdą sobotę o 17:30, po dwa odcinki.

W tym roku stacja pokaże trzy sezony serialu. Będzie to premiera tej produkcji w ogólnodostępnej telewizji.

„Zagadki kryminalne panny Fisher” (Miss Fisher’s Murder Mysteries)
Serial kryminalny, Australia 2012-
Wys. Essie Davis, Nathan Page, Ashleigh Cummings, Hugo Johnstone-Burt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *