MediaNC+Zapowiedzi TV

Kultowe produkcje filmowe i serialowe na 20. urodziny Ale kino+

Ale kino+ od 1999 roku serwuje widzom filmowe emocje na najwyższym poziomie. Nie inaczej będzie w kwietniu – z okazji urodzin stacja wyemituje serię „Obcy”, a także, pierwszy raz poza CANAL+, kultowy serial „BELFER” – produkcje, które zyskały status fenomenu kulturowego. Do tego, dla lubiących mocne wrażenia, z okazji Dnia „Obcego”, specjalny maraton filmowy. Tylko w Ale kino+.

 

Filmy prosto z festiwalowych ekranów, klasyka gatunków filmowych, produkcje hollywoodzkie i te z całego świata, starannie wybrane europejskie seriale, dokumenty i krótkie metraże – to znaki rozpoznawcze stacji, które sprawią, że każdy, kto włączy Ale kino+, poczuje się, jakby przez chwilę był na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes lub zbliżył się do gwiazd na Berlinale.

20. urodziny Ale kino+ to dla nas bardzo wyjątkowy moment, który chcemy uczcić razem z naszymi wiernymi widzami.Przez te 20 lat kanał Ale kino+ dostarczał widzom wielu emocji i niezapomnianych chwil. Naszym nadrzędnym celem w kreowaniu polityki programowej Ale kino+ jest dostarczanie rozrywki filmowej i serialowej na najwyższym poziomie. Jednym z pierwszych filmów, emitowanych na antenie Ale kino+ był kultowy „Obywatel Kane” w reżyserii Orsona Wellesa i podobnym akcentem – czyli emisją kultowych filmów i seriali – chcemy uczcić okrągłe urodziny Ale kino+. W kwietniu m.in. wyemitujemy premierowo pierwszy sezon serialu „BELFER”, a także całą serię filmów „Obcy”. Korzystając z tej okazji, chcielibyśmy podziękować wszystkim wiernym widzom kanału Ale kino+, za to, że są z nami od 20 lat. – Jakub Szurmiej – Dyrektor Kanałów Filmowych Platformy nc+

TAKA MŁODA, TAKA ŁADNA – KTO ZABIŁ ASIĘ WALEWSKĄ?

To pytanie zadawała sobie cała Polska – serial „BELFER” zyskał już miano kultowego, a finał pierwszego sezonu z zapartym tchem śledziło blisko pół miliona widzów. Produkcja została wręcz uznana za zjawisko kulturowe i okrzyknięta Wydarzeniem Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku. Miłośnicy seriali kryminalnych na najwyższym poziomie nie zawiodą się – dzięki Ale kino+ powrócą do Dobrowic, by śledzić losy szukającego prawdy belfra. „BELFER” jest pierwszym polskim serialem kryminalnym, który zostanie pokazany na antenie Ale kino+.

„BELFER” 2016, reż. Łukasz Palkowski („Bogowie”).

Śmierć młodej dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością. W tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki. Kim jest? Dlaczego nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły podejmuje pracę na prowincji? Paweł rozpoczyna własne śledztwo. W obliczu zbrodni nie ma miejsca na półprawdy. Jednak, chociaż wszyscy się tu znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt nic nie powie. Belfer zostaje sam.

W roli głównej: Maciej Stuhr. Scenariusz: Jakub Żulczyk („Ślepnąc od świateł”), Monika Powalisz. Obsada: Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Paweł Królikowski, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Sebastian Fabijański, Katarzyna Dąbrowska oraz aktorzy młodego pokolenia: Józef Pawłowski, Mateusz Więcławek, Patryk Pniewski, Aleksandra Grabowska, Paulina Szostak. Oryginalna produkcja CANAL+.

PREMIERA: niedziela, 7 kwietnia, godz. 20:10 (odcinki 1, 2)

kolejne odcinki:
14 kwietnia (niedziela), godz. 20:10 (odcinki 3.4)
21 kwietnia (niedziela), godz. 20:10 (odcinki 5,6)
28 kwietnia (niedziela), godz. 20:10 (odcinki 7,8)
5 maja (niedziela), godz. 20:10 (odcinki 9,10)

DOBRE KINO NIE JEST NAM… OBCE – 40 LAT TEMU SWOJĄ PREMIERĘ MIAŁ „OBCY – 8. PASAŻER NOSTROMO”

Z okazji 20. urodzin stacji widzowie Ale kino + w kwietniu zobaczą film science fiction wszech czasów. Zapoczątkował on pierwszą amerykańską serię, w której główną, heroiczną rolę gra kobieta (rewelacyjna Sigourney Weaver w roli Ripley). Pierwszy „Obcy” z 1979 roku zgarnął Oscara® za najlepsze efekty specjalne, a w 2002 r. został uznany przez Bibliotekę Kongresu USA za „znaczący kulturowo” i jest specjalnie chroniony i przechowywany w Narodowym Rejestrze Filmowym. Do tego American Film Institute umieścił produkcję na siódmym miejscu na liście najlepszych filmów w gatunku science-fiction, a opiniotwórczy magazyn filmowy „Empire” uplasował „Obcego – 8. pasażera Nostromo” na 33. pozycji zestawienia najlepszych filmów wszech czasów.

„Obcy – 8. pasażer Nostromo” („Alien”) 1979, reż. Ridley Scott

Kosmos. Odległy wszechświat. Grupa siedmiorga członków załogi przebywa w stanie hibernacji. Ich sen przerywa sygnał S.O.S. nadawany z planety LV-240. Kapitan Dallas (Tom Skeritt), dowódca statku, zarządza zejście na niezbadaną planetę w ramach akcji ratunkowej. Jeden z członków załogi, niejaki Kane (John Hurt), zostaje zaatakowany przez nieznane stworzenie, który rzuca mu się na twarz i zaciska wokół szyi. Załoga zabiera Kane’a na pokład. Od tej chwili ich podróż przeradza się koszmar. Sygnał S.O.S. nadawany z nieznanej planety okazuje się ostrzeżeniem, lecz już za późno… Załoga otrzymuje nowego, niechcianego pasażera, ósmego pasażera “Nostromo”

W roli głównej: Sigourney Weaver („Avatar”, „Goryle we mgle”)Obsada: Tom Skerritt („MASH”, „Top gun”), Ian Holm („  Piąty element”, “Władca pierścieni: Drużyna Pierścienia”), John Hunt („Miłość i śmierć na Long Island”)

PREMIERA: poniedziałek, 1 kwietnia, godz. 20:10

„Obcy – decydujące starcie” („Aliens”) 1986, reż. James Cameron 

Po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej oficer Ellen Ripley (Sigourney Weaver) zostaje odnaleziona. Na stacji dowiaduje się, że “firma” wysłała dużą grupę kolonistów na planetę, z której załoga Nostromo wniosła na pokład obcego. Przerażona próbuje interweniować, jednak bez skutku, gdyż nikt jej nie wierzy. Kiedy wydaje się, że wszystko wraca do normy, z bazy osadników przestają nadchodzić wiadomości. Oficer Ripley wyrusza wraz z oddziałem komandosów i pracownikiem “firmy” na planetę. To, co tam zastają, nie śniło im się w najgorszych koszmarach…

Obsada: Sigourney Weaver, Michael Biehn („Twierdza”, „Terminator”), Paul Reiser (“Whiplash”, “Stranger things”)

PREMIERA: poniedziałek, 8 kwietnia, godz. 20:10

„Obcy 3” („Alien³), 1993, reż. David Fincher 

Fiorina 161, zakażona przez wszy planeta, na której znajduje się więzienie pod zaostrzonym rygorem dla najgorszych złoczyńców. W tę zdominowaną przez mężczyzn komunę wkracza porucznik Ripley (Sigourney Weaver), a wraz z nią nieprzyjazny gość. Kolejny raz Ripley staje przeciw śmiertelnemu wrogowi, ale tym razem pozbawiona wszelkich zdobyczy techniki czy jakiejkolwiek broni, uzbrojona jedynie w umysł.

Obsada: Sigourney Weaver, Charles S. Dutton (“Kto zabił ciotkę Cookie?”, “Gothika”), Charles Dance („Gra o tron”)

PREMIERA: poniedziałek, 15 kwietnia, godz. 20:10

„Obcy: Przebudzenie” („Alien: Resurrection”)  1997, reż. Jean-Pierre Jeunet

Czwarty film z serii o Obcym. Akcja toczy się na stacji kosmicznej Aurgia w dwieście lat po wydarzeniach przedstawionych w “Obcym 3”. Grupa naukowców dokonuje eksperymentu i klonuje Ellen Ripley (Sigourney Weaver) wraz z przerażającym płodem w jej łonie. Tymczasem na stację przylatuje statek z zahibernowanymi na pokładzie ludźmi, których naukowcy z Aurgi wykorzystują jako nosicieli zarodków obcych. Nikt nie zdaje sobie sprawy, co dzieje się w laboratoriach. W wyniku zamieszania eksperyment wymyka się spod kontroli, a obcy mnożący się z zastraszającą szybkością dziesiątkują załogę. Pozostali przy życiu mają bardzo mało czasu by zapobiec katastrofie, zwłaszcza, że Aurgia kierowana jest autopilotem w stronę Ziemi. Jedyną osobą, która może znaleźć wyjście z sytuacji jest Ripley (Sigourney Weaver). Nikt tak jak ona nie rozumie obcych, zwłaszcza, że w wyniku klonowania nabyła ich cechy.

Obsada: Sigourney Weaver, Winona Ryder („Sok z żuka”, “Przerwana lekcja muzyki”), Dominique Pinon („Amelia”, „Delicatessen”)

PREMIERA: poniedziałek, 22 kwietnia, godz. 20:10

26 KWIETNIA – DZIEŃ „OBCEGO” W ALE KINO +

Dla widzów o mocnych nerwach i wielbicieli binge-watchingu, stacja Ale kino + przygotowała maraton „Obcego”.

Wszystkie kultowe części do zobaczenia w jeden piątkowy wieczór, 26 kwietnia:

„Obcy – 8. pasażer Nostromo” , godz. 20:10 
„Obcy – decydujące starcie”, godz. 22:10 
„Obcy 3”, godz. 00:10
„Obcy: Przebudzenie”, godz. 02:10 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *