Sport w TV

Odrodzenie Nowej Zelandii? Kolejna runda SailGP w weekend na żywo w Sportklubie!

Półmetek sezonu w SailGP za nami, a dotychczasowe zmagania dostarczyły fanom żeglarstwa ogromnej dawki emocji. W najbliższy weekend czekają nas kolejne zawody – tym razem w Abu Zabi. Tradycyjnie na żywo na antenie Sportklubu!

 

Nowy rok w cyklu SailGP rozpocznie się podobnie jak zakończył stary – imprezą, której gospodarzem będą Zjednoczone Emiraty Arabskie. W grudniu światowa czołówka rywalizowała jednak o punkty w Dubaju, tym razem arena ich zmagań zlokalizowana zostanie w Abu Zabi. Metropolia ta zadebiutuje tym samym w tych elitarnych rozgrywkach, patrząc jednak w jakim kierunku rozwija się ekspansja cyklu, bardzo prawdopodobne, że zagości ona w kalendarzu na dłużej.

Niemal dokładnie miesiąc temu w Dubaju świetnie zaprezentowali się Nowozelandczycy, którzy po raz drugi w tym sezonie uplasowali się na najwyższym stopniu podium. Poprzednio sztuka ta udała im się w otwierających cykl zmaganiach w Chicago. Później „All Blacks” przeżywali ciężkie chwile, wypadek we Francji spowodował, że nie mogli oni wziąć udziału w dwóch ostatnich wyścigach eliminacyjnych, a konsekwencją jego była niemożność startu również w kolejnej imprezie, we włoskim Taranto. W kolejnej rundzie, w Kadyksie, Nowozelandczycy prezentowali się już całkiem solidnie, fajerwerki odpalili jednak dopiero w Dubaju.

Dzięki wygranej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich awansowali oni na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a do będących na drugiej pozycji Duńczyków tracą zaledwie jeden punkt. Na czele stawki plasują się bezkonkurencyjni na razie i bardzo solidni od pierwszego wyścigu sezonu Australijczycy, którzy w tegorocznym cyklu nie zeszli jeszcze z podium, choć nie wygrali też żadnej rundy – we wszystkich zajmowali albo drugie, albo trzecie miejsce.

Obie załogi z antypodów będą liczyły się w walce o czołowe lokaty w Abu Zabi. Do walki o podium postarają się włączyć również Duńczycy, Brytyjczycy, którzy mają na koncie już dwie wygrane w bieżącym sezonie, a także bardzo solidni Amerykanie. Nie można przekreślać również Hiszpanów, którzy rewelacyjnie rozpoczęli sezon, ostatnio zgubili jednak swoją najwyższą formę.

Plany transmisyjne Sportklubu z SailGP w Abu Zabi:

1. dzień sobota 13 stycznia, godz. 11.00 (na żywo)

2. dzieńniedziela 14 stycznia, godz. 11.00 (na żywo)

foto. Materiały prasowe / Sportklub / SailGP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *