Internet & Gry - Reklama

Ofeminin inicjuje akcję „Ciałolubność”

Ofeminin, serwis należący do Ringier Axel Springer Polska, rozpoczyna akcję „Ciałolubność”, która wspiera życie w zgodzie z samym sobą oraz akceptację swojego ciała.

 

 

 

Nowa akcja pokazuje, że problemy cielesne mają przede wszystkim źródło w naszej psychice i sposobie w jaki siebie postrzegamy. Ofeminin, którego treści skierowane są głównie do młodych kobiet, chce pokazać, że mając problemy związane z wyglądem nadal można żyć pełnią życia.

W akcji „Ciałolubność” zostaną poruszone 4 tematy związane z wyglądem: trądzik i problemy z cerą, blizny, depilacja oraz zmiana wagi. Bohaterki akcji – kobiety, które zmagają się z wyżej wymienionymi problemami cielesnymi – wzięły udział w specjalnej sesji zdjęciowej. Zdjęcia autorstwa Kai Gołuchowskiej, zostały dodatkowo opracowane przez ilustratorkę Izę Kacprzak, aby podkreślić, że niedoskonałości mogą być siłą.

Nowa akcja Ofeminin „Ciałolubność” ma dedykowaną stronę: https://www.ofeminin.pl/cialolubnosc-landing-page, na której znajdą się przede wszystkim treści z zakresu body positivity. Na stronie opublikowano m.in. historię o dziewczynie, której zmagania z trądzikiem doprowadziły do próby samobójczej oraz artykuł o kulcie piękna przekazywanego z matki na córki. Dopełnieniem historii jest zbiór rozmów z influencerkami walczącymi na Instagramie o prawdziwe znaczenie hashtagu #nofilter.

Ciałolubność to projekt, który jest wpisany w DNA Ofeminin – jest prezentem od dziewczyn dla dziewczyn, zapewnieniem „jesteśmy tutaj, słyszymy was, mamy podobnie”. Ale to także inicjatywa ważna dla mnie osobiście. Pokazujemy, że nasze „niedoskonałości” mogą przejąć władzę nad każdą dziedziną życia, zdominować i pogorszyć jego jakość. Ale także, że razem jesteśmy mądrzejsze, piękniejsze i silniejsze – to, jak wiele wsparcia dostały (i okazały!) bohaterki naszych materiałów od innych kobiet, daje ogromną moc mówi Martyna Wyrzykowska, redaktor naczelna Ofeminin

W ramach akcji „Ciałolubność” rusza seria podcastów „Czego pragną dziewczyny?”. W pierwszym podcaście, goście prowadzącej Martyny Wyrzykowskiej, redaktor naczelnej Ofeminin: Magdalena Ignatowicz, menedżer ds. rozwoju Ofeminin i Kaja Gołuchowska, autorka zdjęć kobiet opublikowanych na stronie poświęconej akcji, rozmawiają o zjawisku body positive, celu akcji „Ciałolubność”, jej przeciwnikach i zwolennikach.

Podcasty „Czego pragną dziewczyny?” będą emitowane co tydzień, we wtorki. W kolejnym odcinku gościem Martyny Wyrzykowskiej będzie Karolina Kulesza, która prowadzi psychoterapię ciałem oraz Karolinę Reszkowską, dziennikarkę Ofeminin, która wzięła udział w terapii i przygotowuje o tym artykuł. Goście programu będą rozmawiali o problemach psychicznych młodych ludzi.

Link do pierwszego odcinka podcastu: https://audio.onet.pl/podcast/show/czegopragnadziewczyny.

Wszystkie odcinki podcastu można znaleźć na audio.onet.pl, Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Ofeminin to serwis podejmujący tematy ważne dla pokolenia młodych kobiet. Na portalu można znaleźć treści na temat spraw i wydarzeń istotnych dla społeczeństwa wraz z artykułami na temat mody, urody oraz kultury. Działalność portalu w mediach społecznościowych jest skierowana na budowanie zaangażowania wokół społeczności Ofeminin. Według danych Gemius/PBI w sierpniu br. portal miał 9,25 mln PV i 2.96 mln RU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *