„Ojciec Mateusz” powraca! Co nas czeka w nowej serii?

W nowej serii „Ojca Mateusza” oprócz ciekawych śledztw sporo będzie się działo w życiu głównych bohaterów! Aspirant Nocul (Michał Piela) pozna co to zazdrość o żonę (Ewa Konstancja Bułhak), Natalia (Kinga Preis) zorganizuje festiwal artystyczny, na którym kobiety zaprezentują swoje talenty, a sierżant Gibalski (Rafał Cieszyński) z wielkim przyjęciem będzie się przygotowywał do roli ojca.

 

Natalia, która jak zawsze nie potrafi usiedzieć w miejscu znów będzie szukać pomysłu na siebie. Choć pomysł napisania kryminału spali na panewce, uda jej się zorganizować w Sandomierzu wielki festyn, na którym miejscowe artystki będą sprzedawać swoje rękodzieła. Przeżyje również niemiłą i stresującą sytuację, kiedy na miejscowym bazarku zostanie okradziona. By złapać grasującego na targowisku złodzieja inspektor Możejko (Piotr Polk) i aspirant Nocul przebiorą się w kobiece stroje!
We wzorowym małżeństwie tego ostatniego pojawi się mały kryzys. Nie dość, że zapracowana Basia zapomni o opłaceniu rachunków – w efekcie czego Noculom odłączą w mieszkaniu prąd i wodę – to Mietek poczuje czym jest prawdziwa zazdrość. A wszystko przez szefa żony, który zaprosi ją… do restauracji na lampkę wina.

Tymczasem sierżant Gibalski będzie bardzo przejęty i zaangażowany w przygotowania do porodu swojej ukochanej. Wspólnie z Agatą (Alżbeta Lenska) chodzi na zajęcia do szkoły rodzenia, gdzie uczy się na lalkach kąpać i przewijać niemowlaki. Jest tak dobry w tym co robi, że instruktorka będzie pod wielkim wrażeniem jego umiejętności.

Do chirurga Wojtka Schillera (Jakub Wesołowski) niespodziewanie przyjedzie mama. W mieszkaniu natknie się na Ewę Kobylicką (Edyta Olszówka) i dopiero wówczas dowie się, że to dziewczyna syna. Kobieta martwi się czy policjantka nie jest dla niego za stara. Wojtek wytłumaczy jej jednak, że jest szczęściarzem, bo Ewa to piękna i dobra dziewczyna, a on ją bardzo kocha. Nieufna początkowo kobieta będzie pod wrażeniem jego dojrzałości.

Przed Możejko kolejne ambitne zadanie. Jego podopieczni będą rozgrywać charytatywny mecz z komendą z Kielc, z którego dochód zostanie przeznaczony na dziecięcy oddział onkologiczny Szpitala Wojewódzkiego. Trenerem zostanie Mateusz (Artur Żmijewski), kiedyś doskonały bramkarz. Problem jednak w tym, że forma jego zawodników pozostawia bardzo wiele do życzenia…
Sporo będzie się działo też u aspiranta Antoniego Dziubaka (Bartłomiej Firlet). Jego związek z Gosią (Weronika Humaj) rozkwita. Niestety jego matka Anna (Hanna Śleszyńska) zakocha się w dużo młodszy Ludwiku (Tomasz Dedek), który okaże się typem spod ciemnej gwiazdy. By ratować rodzicielkę przed kłopotami policjant narazi się Możejce.

Wśród gwiazd obsady gościnnej zobaczymy m. in.: Alżbetę Lenską, Katarzynę Bujakiewicz, Dorotę Pomykałę, Rafała Rutkowskiego, Weronikę Humaj, Klaudię Halejcio, Michała Tokaja, Zbigniewa Soszyńskiego, Mirosława Zdrojewicza, Sławomirę Łozińską, Ewę Telegę, Olgę Bończyk, Aleksandrę Szwed, Joannę Trzepiecińską, Pawła Wawrzeckiego, Marcina Przybylskiego, Barbarę Bursztynowicz i wielu innych.

Nowe odcinki od września w TVP 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *