Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Ostatnia runda sezonu w Hankook 24h Series w piątek na żywo w Sportklubie!

Wyścig o mistrzostwo rozpoczęli w połowie stycznia w Dubaju, niemal rok później zakończą go również na Bliskim Wschodzie, ale w Kuwejcie. Ostatnia runda Hankook 24h Series w najbliższy weekend na antenie Sportklubu!

 

Wyścigi długodystansowe to gratka dla niejednego fana motorsportu. Ogromny wysiłek jakim poddawani są kierowcy, wielogodzinne zmagania z torem i bolidem, stres, a także wyczerpanie i jazda w różnych warunkach pogodowych – wszystko to sprawia, że wielogodzinne rywalizacje na torze mają swoich oddanych kibiców. Właśnie ich w najbliższy piątek Sportklub zaprasza na 12-godzinną, ciągłą transmisję z Kuwejtu!

Zmagania na Kuwait Motor Town zakończą tegoroczny cykl Hankook 24h Series. W tym roku składał się on z siedmiu rund – trzech wyścigów 24-godzinnych i czterech rozgrywanych na połowę krótszym dystansie czasowym. Cykl rozpoczął się całodobowymi zmaganiami w Dubaju, następnie karuzela wyścigowa przeniosła się na trzy 12-godzinne rundy do Europy: na Mugello, Spa i Hockenheim, wreszcie, również na Starym Kontynencie, rozegrane zostały kolejne dwa całodobowe wyścigi w Portimao i Barcelonie. Sezon zakończy się już w najbliższy piątek w Kuwejcie.

Kuwejt dotychczas raczej niespecjalnie kojarzył się kibicom z wyścigami samochodowymi, zmieniło się to jednak w ostatnich latach za sprawą infrastruktury motorsportowej powstającej w tym arabskim kraju. Najsłynniejszym z nowych obiektów jest Kuwait Motor Town, na którym będziemy z kamerami przez cały piątek.

Tor ten został zaprojektowany w 2017 roku przez legendarnego, wręcz nadwornego projektanta torów Formuły 1, Hermanna Tilke. Kosztem 162 milionów dolarów obiekt został oddany do użytku dwa lata później, będąc pierwszym w Kuwejcie z licencją FIA i jednocześnie najdłuższym ze wszystkich torów wyścigowych na Bliskim Wschodzie.

W poprzednich miesiącach odbyło się na nim kilka mniejszych zawodów, dopiero teraz jednak obiekt przejdzie prawdziwy chrzest bojowy, najbliższa runda Hankook 24h Series będzie bowiem najważniejszą jaka gościła na największym z kuwejckich torów. Czego spodziewać się po obiekcie oddalonym o blisko 60 km od stolicy kraju? Tego nie wiedzą do końca nawet sami kierowcy, dlatego w piątek szykuje nam się dawka wielogodzinnych motorsportowych emocji.

Hankook 24h Series na Kuwait Motor Town w piątek 2 grudnia o godz. 9.10 w Sportklubie! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *