MediaPrasa - KsiązkaTVP

Oświadczenie Wydawnictwa Bauer – organizatora plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia

Organizator plebiscytu Telekamer Tele Tygodnia, Wydawnictwo Bauer wyraża zdziwienie z powodu zarzutów zawartych w tekście „Telekamery magazynu „Tele Tydzień” kpiną z widzów i karykaturą rynku”, który ukazał się dzisiaj na stronach Centrum Informacji TVP.

 

Odnosząc się wyłącznie do merytorycznych, a nie emocjonalnych zarzutów zawartych w ww. artykule Wydawnictwo Bauer oświadcza co następuje:

– wyniki Plebiscytu, zgodnie z jego regulaminem, są miernikiem popularności nominowanych produkcji czy osobowości, a nie odzwierciedleniem ich wymiernej oglądalności, poświadczonej odpowiednimi badaniami,

– głosowanie za pomocą sms-ów lub internetu odbywa się od dwóch lat i nigdy nie wzbudzało kontrowersji żadnej Stacji telewizyjnej. Tegoroczny koszt sms-s to 3,69pln, taki sam jak w ubiegłym roku. Głosowanie za pomocą smsów wydaje się być także najczęściej stosowaną metodą w programach TVP, a stosowana najczęściej stawka za SMS to również 3,69zł.

Co do „trudności” w głosowaniu online nie otrzymaliśmy ani jednego pytania czy wątpliwości ze strony głosujących, co utwierdza nas w przekonaniu, że jasna i przejrzysta nawigacja strony bezproblemowo pozwala użytkownikom oddać głos. TVP przy wielu produkcjach stosuje zgłoszenia czy głosowanie również online, więc wydaje się, że ten kanał jest popularny wśród widzów publicznego Nadawcy,

– kłopoty techniczne wspomniane w ww. tekście miały miejsce tylko jednego dnia (z 46-dniowego głosowania) i trwały kilka godzin, co uniemożliwiło chwilowo oddanie głosu na wszystkich nominowanych, bez względu na przynależność czy kategorię. Biuro Prawne TVP zwróciło się do nas w tej sprawie i otrzyma odpowiedź od naszych prawników w przewidzianym terminie,

– Biuro Reklamy Wydawnictwa, jak co roku, zwracało się do wszystkich stacji telewizyjnych nominowanych w Plebiscycie, oferując standardową ofertę reklamową związaną z Telekamerami Tele Tygodnia.

Jesteśmy zaskoczeni faktem, że niezmienna od lat metodologia głosowania nie wzbudzała dotąd wątpliwości TVP, która, tylko w przedostatniej, zorganizowanej na tych samych zasadach, zeszłorocznej edycji Telekamer Tele Tygodnia, otrzymała 7 statuetek, a w ciągu całego plebiscytu ponad 140.

Jako organizator plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia nie mamy wpływu na preferencje czytelników i widzów, możemy jedynie zaoferować im przejrzysty, dostępnych dla wszystkich niezależnie od możliwości finansowych, system głosowania, nad którego właściwym przebiegiem czuwa Deloitte, jedna z Wielkiej Czwórki międzynarodowych firm audytorskich.

Jeden komentarz do “Oświadczenie Wydawnictwa Bauer – organizatora plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia

  • Niechęć, żal, wstręt, obłuda TVP dzięki Jackowi Kurskiemu ma wśród widzów wy robioną opinię, więc nie ma się co dziwić że widzowie odchodzą coraz bardziej od TVPiS !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *