MediaZapowiedzi TV

Październik na kanale AMC

W tym miesiącu AMC szczególnej uwadze poleca kontynuację serialowej antologii „Tales of the Walking Dead” – emisja w poniedziałki o 22:00. Finałowy odcinek zostanie wyemitowany 31 października (poniedziałek) o 22:00. W każdą sobotę października od 22:00 AMC zaprezentuje aż dwa filmy z cyklu „Festiwal strachu”. Na antenie m.in.: „Dom w głębi lasu”, „Dziewczyny śmierci”, „Piła”, „Oczy zła”, „30 dni mroku”, „Halloween”.

 

TALES OF THE WALKING DEAD
Antologia
PREMIERA

Kontynuacja w poniedziałki o 22:00
Finałowy odcinek 31 października

„Tales of the Walking Dead” to serialowa antologia składająca się z sześciu godzinnych odcinków,
z których każdy opowiada odrębną historię osadzoną w świecie „The Walking Dead”. Serial skupia się zarówno na nowych postaciach (Terry Crews jako „Joe” i Olivia Munn jako „Evie”), jak i tych dobrze znanych fanom postapokaliptycznej sagi („Alpha” Samanthy Morton).

„Tales of the Walking Dead” przygląda się wyjątkowemu życiu ocalałych miesiące i lata po apokalipsie. Każdy z nich na swój sposób próbuje przetrwać wśród szwendaczy i inaczej radzi sobie z wyzwaniami. Konflikty między bohaterami, gdy ci zostają zmuszeni do współpracy, testują ich umiejętności i podważają ich wolę przetrwania na każdym kroku.

FESTIWAL STRACHU
Każda sobota października od 22:00

1 PAŹDZIERNIKA o 22:00 DOM W GŁĘBI LASU (2012)

Tytuł: Dom w głębi lasu (The Cabin Nn The Woods)
Reżyseria: Drew Goddard
Występują: Chris Hemsworth, Kristen Connolly, Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams

Grupa przyjaciół z college’u spędza weekend w odizolowanej od cywilizacji chacie i nagle zostaje zaatakowana przez nadprzyrodzone stworzenia. W tym czasie technicy w pokoju kontrolnym manipulują każdym ich ruchem.

1 PAŹDZIERNIKA o 23:55 DZIEWCZYNY ŚMIERCI (2015)

Tytuł: Dziewczyny śmierci (The Final Girls)
Reżyseria: Todd Strauss-Schulson
Występują: Taissa Farmiga, Malin Åkerman, Adam DeVine, Thomas Middleditch, Alia Shawkat, Alexander Ludwig, Nina Dobrev

Niekonwencjonalna komedia opowiadająca o licealistce Max, która wraz z przyjaciółmi w tajemniczy sposób przenosi się do horroru z lat 80. Główną rolę odgrywa jej matka, słynna aktorka grająca w produkcjach grozy.

W rzeczywistości kobieta już nie żyje, a dzięki uwięzieniu w filmie dziewczyna nawiązuje z nią kontakt. Max wraz z przyjaciółmi muszą zmierzyć się z burzą hormonów obozowych opiekunów, pokonać obłąkanego mordercę uzbrojonego w maczetę i odnaleźć drogę ucieczki z filmu.

8 PAŹDZIERNIKA o 22:00 PIŁA (2004)

Tytuł: Piła (Saw)
Reżyseria: James Wan
Wystepują: Cary Elwes, Danny Glover, Monica Potter, Michael Emerson, Ken Leung, Tobin Bell

Obłąkany, sadystyczny seryjny morderca, mający obsesję na punkcie uczenia swoich ofiar o wartości życia, uprowadza moralnie nieobliczalnych. Po schwytaniu ofiary muszą stawić czoła niemożliwym wyborom w przerażającej grze o przetrwanie. Walczą, aby odzyskać swoje życie – inaczej spotka ich śmierć.

8 PAŹDZIERNIKA o 00:00 PIŁA 2 (2005)

Tytuł: Piła 2 (Saw 2)
Reżyser: Darren Lynn Bousman
Występują: Donnie Wahlberg, Franky G, Glenn Plummer, Beverley Mitchell, Dina Meyer, Tobin Bell

Genialny, ale zaburzony morderca powraca na kolejną rundę przerażających gier na śmierć i życie. Gdy następne morderstwo wygląda jak poprzednie zbrodnie Jigsawa, detektyw Eric Mason rozpoczyna śledztwo i bez większego wysiłku zatrzymuje sprawcę.

Ale dla Jigsawa to tylko kolejna część nikczemnego planu. Już osiem jego kolejnych ofiar walczy o życie – a teraz nadszedł czas, by Mason włączył się do gry…

15 PAŹDZIERNIKA o 22:00 PIŁA 3 (2006)

Tytuł: Piła 3 (Saw 3)
Reżyser: Darren Lynn Bousman
Występują: Tobin Bell, Shawnee Smith, Angus MacFadyen, Bahar Soomekh, Dina Meyer, Donnie Wahlberg

Wraz ze swoją nową uczennicą Amandą, Jigsaw, stojący za okrutnymi, skomplikowanymi grami, które przeraziły społeczeństwo i dezorientowały policję, po raz kolejny wymknął się spod kontroli i zniknął.

Miejscowi detektywi starają się go odnaleźć, a doktor Lynn Denlon i Jeff jeszcze nie wiedzą, że wkrótce staną się najnowszymi pionkami na jego okrutnej szachownicy.

15 PAŹDZIERNIKA o 00:10 OCZY ZŁA (2014)

Tytuł: Oczy zła (See No Evil 2)
Reżyser: Jen Soska, Sylvia Soska
Występują: Kane, Danielle Harris, Katharine Isabelle, Michael Eklund, Chelan Simmons, Greyston Holt

„Oczy zła” ożywia koszmar z pierwszej odsłony filmu. Jacob Goodnight powstaje z martwych w miejskiej kostnicy po swoim morderczym szale w hotelu Blackwell.

W tym złowieszczym, podziemnym miejscu grupa studentów medycyny walczy o przetrwanie, gdy obłąkany psychopata znów zaczyna po kolei polować na każdego z nich.

22 PAŹDZIERNIKA o 22:00 30 DNI MROKU (2007)

Tytuł: 30 dni mroku (30 Days of Night)
Reżyseria: David Slade
Występują: Danny Huston, Josh Hartnett, Melissa George

Barrow na Alasce to odległe, odizolowane od świata miasteczko, które każdej zimy na 30 dni pogrąża się w całkowitej ciemności. To właśnie tutaj przybywa grupa bezlitosnych i żądnych krwi wampirów, którym przewodzi Marlow. Ich zamiar?

Miesięczna, nieprzerwana uczta na bezbronnych mieszkańcach. Od szeryfa Ebena, jego żony Stelli i coraz mniejszej grupy ocalałych zależy, czy uda im się dotrwać do powrotu światła dziennego.

22 PAŹDZIERNIKA o 00:10 30 DNI MROKU: CZAS CIEMNOŚCI (2010)

Tytuł: 30 dni mroku: Czas ciemności (30 Days of Night: Dark Days)
Reżyser: Ben Ketai
Występują: Kiele Sanchez, Rhys Coiro, Mia Kirshner

Po przeżyciu koszmarnych wydarzeń w Barrow na Alasce, Stella Olemaun przenosi się do Los Angeles. Celowo przyciąga uwagę lokalnej populacji wampirów, aby pomścić śmierć swojego męża, Ebena.

29 PAŹDZIERNIKA o 22:00 HALLOWEEN (1979)

Reżyseria: John Carpenter
Występują: Jamie Lee Curtis, P.J. Soles, Nancy Loomis, Donald Pleasence, Nick Castle

Horror z debiutancką rolą Jamie Lee Curtis. Opowiada historię Michaela Myersa, który jako dziecko zabił swoją siostrę kuchennym nożem.

Zostaje umieszczony w zakładzie psychiatrycznym i pilnowany przez doktora Loomisa, jednak ucieka 15 lat później i powraca do rodzinnego Haddonfield w stanie Illinois w noc Halloween. Terroryzuje każdego, kto stanie mu na drodze, w tym nianię Laurie Strode.

29 PAŹDZIERNIKA o 23:50 HALLOWEEN 2 (1981)

Reżyser: Rick Rosenthal
Występują: Jamie Lee Curtis, Donald Pleasence, Charles Cyphers, Jeffrey Krame

Obłąkany morderca Michael Myers powraca i jest jeszcze bardziej zdeterminowany, by w końcu zabić Laurie Strode.

Ona tymczasem próbuje odkryć prawdę o tym, dlaczego to właśnie jej śmierci pragnie okrutny zabójca – i w końcu odkrywa szokujący sekret.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *