Październik na kanale History

Od 1 października rusza nowy program dokumentalny „Komandosi Navy SEALS”, który ujawni nieznane dotąd misje jednostki specjalnej amerykańskiej marynarki wojennej. Na fanów programu „Wykute w ogniu” czeka w tym miesiącu nie lada gratka – 9 października startuje bowiem nowy program „Pojedynek na noże”. W każdym odcinku zawodnicy będą rywalizować ze sobą krojąc i dźgając, aby przebić się przez wyjątkowy tor przeszkód i tym samym sprawdzić ostrość i jakość wykonania swojego ostrza. Program poprowadzi Bill Goldberg, amerykański zapaśnik. Wszystkich fanów serialu „Wikingowie”, którzy nie mogą doczekać się nowych odcinków legendarnej sagi, HISTORY zaprasza do ponownego obejrzenia odcinków 4. serii. Start 4 października, od czwartku do soboty o 21:00.

 

 

KOMANDOSI NAVY SEALS
Navy Seals: Untold Stories
W poniedziałki, od 1 października o 22:00 w HISTORY
6×60′

W programie odkryjemy sekretny świat komandosów Navy SEALs toczących wojnę z terrorem: od Al-Kaidy po ISIS, od Iranu po Afganistan, od 11 września po dzień dzisiejszy. Ten 6-godzinny dokument ujawni nieznane dotąd misje poprzez relacje świadków, archiwalne nagrania i reinscenizacje. Oto opowieści o zwycięstwie, porażkach i rozlewie krwi w obronie Ameryki.

POJEDYNEK NA NOŻE
Forged in Fire: Knife or Death
We wtorki, od 9 października o 22:00 w HISTORY
6×60′

„Pojedynek na noże” to nowy cykl, w którym rywalizują ze sobą najznakomitsi kowale, mistrzowie sztuk walki i eksperci od noży. Krojąc, dźgając i przebijając, walczą o główną nagrodę w wysokości 20 tys. dolarów. W każdym odcinku uczestnicy mają do pokonania wyjątkowy tor przeszkód, który sprawdza wytrzymałość, ostrość i jakość wykonania ich ostrzy oraz umiejętności ich samych. Do rundy finałowej przechodzą zawsze tylko dwaj najszybsi zawodnicy. Zwycięzca każdego odcinka otrzymuje nagrodę pieniężną, jak i prawo do udziału w finale sezonu, który ma wyłonić najlepszego z najlepszych. Kto w najkrótszym czasie poczyni najwięcej szkód i wykona najwięcej zadań? Kto zostanie mistrzem w programie „Pojedynek na noże”?

CZEMU WSZYSCY NIENAWIDZĄ ANGLIKÓW?
Al Murray: Why Does Everyone Hate the English?
W środy, od 17 października o 21:00 w HISTORY
5×60′

Dlaczego tak wiele krajów nie lubi Anglików? W czym problem? Od wieków Francuzi, Szkoci, Walijczycy, Irlandczycy i Niemcy narzekają na Anglików. I nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. Ale dlaczego? W programie historyk i patriota Al Murray usiłuje zbadać, skąd bierze się nienawiść do Anglików. W każdym odcinku udaje się do kraju, który żywi do Anglii urazę, by zdemaskować niezbyt przyjacielskie relacje. Za każdym razem towarzyszy mu osoba z danego kraju, która przedstawia 10 największych pretensji do Anglików, wyłonionych w publicznej ankiecie. Jednak Al nie zamierza się bezczynnie przyglądać – zamierza bronić Anglii i zmierzyć się z każdym punktem listy. Niektóre zostaną tylko omówione, ale sześciu z nim zostanie poświęcona większa uwaga w materiale nagrywanym w istotnych miejscach. Na pierwszy rzut oka wygląda to na zabawę, ale wszystkie żale mają historyczne podłoże.

WIKINGOWIE
Vikings
4. seria od czwartku do soboty, od 4 października o 21:00 w HISTORY

Sezon trzeci zakończył się spektakularną bitwą o Paryż, w której Ragnar wykazał się niezwykłym sprytem i przechytrzył przeciwników. Odniesione w walce rany zagrażają zdrowiu króla Ragnara – o sukcesji intensywnie myślą jego najbliżsi, żona – królowa Aslaug (Alyssa Sutherland) i najstarszy syn, Björn (Alexander Ludwig). Lagertha (Katheryn Winnick) nadal nie może pogodzić się z władzą utraconą na rzecz jej byłego podwładnego, Kalfa (Ben Robson); Rollo (Clive Standen) zdradza wikińskie dziedzictwo pozostając u Franków i biorąc ślub z paryską księżniczką Giselą (Morgane Polanski), a Floki (Gustaf Skarsgård) musi ponieść konsekwencje czynów wobec Athelstana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *