Październik na kanale SCI FI – 31 nocy z horrorem (wideo)

Październik to miesiąc duchów i strachów. Z tej okazji SCI FI przygotował nie lada gratkę dla wielbicieli nadprzyrodzonych zjawisk i zaprasza na całomiesięczny maraton filmów grozy. Nawiedzone domy, nierozwiązane zagadki, mrożące krew w żyłach historie i stary znajomy Chucky, będą w październiku czekać na kanale SCI FI codziennie o godzinie 22:00.
 
Halloween na SCI FI rozpocznie się już 1 października filmem Egzorcysta: Początek, który jest prequelem Egzorcysty. Przechodzący kryzys wiary Ojciec Merrin wyjeżdża na badania archeologiczne do Afryki. Tam po raz pierwszy przyjdzie mu spotkać na swojej drodze demona Pazuzu. Czy księdzu uda się pokonać duchy zza światów? W obsadzie znaleźli się m.in. Stellan Skarsgård, Izabella Scorupco i James D’Arcy.
Wśród propozycji SCI FI na ten miesiąc nie zabraknie kultowych filmów jak choćby Kruka z 1994 roku, w którym rok po śmierci Eric Draven (w tej roli Brandon Lee) powraca jako anioł zemsty, by pomścić morderstwo swoje oraz ukochanej Shelly. W misji towarzyszy mu czarny ptak, który jest łącznikiem ze światem żywych.  Na kanale pojawią się także trzy części mrożącej krew w żyłach serii Krzyk. Seryjny morderca grasuje w małym miasteczku Woodsboro. Jego ofiarami są uczniowie miejscowej szkoły średniej. Napastnik dzwoni do nich i zadaje pytania dotyczące horrorów, a błędna odpowiedź oznacza ogromne niebezpieczeństwo. Filmy z serii Krzyk oprócz tego, że stały się kasowymi sukcesami, zapoczątkowały kariery takich gwiazd jak Courtney Cox, David Arquette,  Rose McGowan, czy  Sarah Michelle Gellar.
 

SCI FI  przygotował również niespodziankę dla fanów kultowej laleczki Chucky. Słynna zabawka wraca na ekrany telewizorów, by wznowić swoją morderczą działalność. Już 19 października w Powrocie laleczki Chucky przekonamy się, że laleczka wciąż żyje i kontynuuje swoją krwawą aktywność. Kolejnego dnia w filmie Laleczka Chucky 3 zobaczymy, jak opętana przez mordercę lalka rusza na poszukiwania Andy’ego, który trafia do szkoły wojskowej. Jakby tego było mało w filmie Laleczka Chucky: następne pokolenie okaże się, że syn Chucky’ego – Glen, w przeciwieństwie do ojca, ma bardzo łagodne usposobienie. Chucky jednak chce, by jego potomek zaangażował się w rodzinny interes, czyli mord na masową skalę. Jennifer Tilly użycza swojego głosu partnerce Chucky’ego Tiffany oraz gra samą siebie, a Brad Dourif po raz kolejny wciela się w kultową postać lalki. W roli gościnnej wystąpił również reżyser John Waters.
Ostatnie dni  miesiąca zwieńczą takie filmy jak Dracula 2000, Od zmierzchu do świtu czy Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa.
 

 
Halloween na SCI FI to spotkania z najstraszniejszymi bohaterami i mocna dawka wrażeń dla każdego fana filmów science fiction. 31 nocy z horrorem codziennie o godz. 22:00.
Wybrane filmy z cyklu 31 nocy z horrorem:

 • Egzorcysta: Początek – emisja w poniedziałek 1 października o 22:00
 • Kruk – emisja w poniedziałek 8 października o 22:00
 • Krzyk – emisja w piątek 12 października o 22:00
 • Krzyk 2 – emisja w sobotę 13 października o 22:00
 • Krzyk 3 – emisja w niedzielę 14 października o 22:00
 • Powrót laleczki Chucky – emisja w piątek 19 października o 22:00
 • Laleczka Chucky 3 – emisja w sobotę 20 października o 22:00
 • Laleczka Chucky: następne pokolenie – emisja w niedzielę 21 października o 22:00
 • Od zmierzchu do świtu – emisja w sobotę 27 października o 22:00
 • Dracula 2000 – emisja w niedzielę 28 października o 22:00
 • Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa – emisja w środę 31 października o 22:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *