Sport w TVTVP

PGNiG Superliga: KPR Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn w TVP Sport

Mecz Gwardii Opole z MMTS Kwidzyn, czyli spotkanie drużyn, które w minionym sezonie rywalizowały o brązowy medal mistrzostw Polski, będzie hitem 8. serii PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Na transmisję środowego starcia zapraszamy od godz. 17:35 do TVP Sport, na TVPSPORT.PL oraz do aplikacji.

 

 

 

 

Majowy dwumecz między Gwardią a MMTS, którego stawką było miejsce na podium PGNiG Superligi w sezonie 2018/19, dostarczył ogromnych emocji. W pierwszym spotkaniu, w Kwidzynie, gospodarze zwyciężyli 26:25. W rewanżu górą była Gwardia, która wygrywając 26:24 zdobył pierwszy od 55 lat medal mistrzostw kraju. Na równie zacięte widowisko liczymy w środę.

W nieco lepszych nastrojach przystąpią do meczu opolanie. W minioną sobotę zespół Rafała Kuptela zwyciężył w Gdańsku Torus Wybrzeże 34:26, odnosząc w ten sposób czwarty triumf w sezonie i wskakując na 5. miejsce w tabeli rozgrywek. Gwardziści rozegrali bardzo dobre zawody i potwierdzili, że ich forma rośnie.

– Spokojnie budowaliśmy swoją przewagę i, mimo kilku błędów i dekoncentracji w końcówce, utrzymaliśmy ją do końca. Teraz myślimy jednak już wyłącznie o meczu z Kwidzynem, bo będzie to bardzo trudne spotkanie mówił tuż po spotkaniu w Gdańsku rozgrywający Gwardii Maciej Zarzycki.

MMTS z kolei przyjedzie na Opolszczyznę jako 10. drużyna tabeli, ale jest to wynik mylący – gracze Dmytro Zinczuka wygrali tylko o jeden mecz mniej niż Gwardia i jeśli w środę zwyciężą, zrównają się z rywalami zdobyczą punktową.

Jedyne co może martwić ukraińskiego trenera kwidzynian, to sytuacja kadrowa. W ostatnim meczu z Górnikiem nie wystąpił Robert Orzechowski, a z gry wyłączeni są jeszcze Michał Potoczny (wyrostek robaczkowy), Kamil Krieger (ścięgno Achillesa) i Przemysław Rosiak (kolano). Ich nieobecność może zadecydować w środę o wyniku, choć swoje problemy ma też Gwardia – urazy leczą Michał Scisłowicz (kolano) i Przemysław Zadura (bark). Drugi z nich będzie gościem w studiu TVP Sport.

Transmisja w środę 16 października. Przedmeczowe studio rozpocznie się o 17:30. Spotkanie będzie można zobaczyć nie tylko w TVP Sport, ale również na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Początek meczu o godz. 18:00. Komentować będą Grzegorz Chodkowski i Maciej Wojs.

KPR Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn. Szczegóły transmisji:

Początek: 16 października (środa), godz. 17:30

Gdzie oglądać? TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja

Komentatorzy: Grzegorz Chodkowski, Maciej Wojs

Studio: Hubert Malinowski (prowadzący), Arkadiusz Miszka, Przemysław Zadura

Reporter: Damian Pechman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *