PGNiG Superliga przez cztery lata w TVP Sport

GNiG Superliga mężczyzn w Telewizji Polskiej! Od sezonu 2019/20 mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce będą pokazywane w TVP Sport, na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej. We wtorek 25 czerwca Telewizja Polska S.A. i Superliga sp. z o. o. podpisały czteroletnią umowę. Pierwsza transmisja została zaplanowana jest na 30 sierpnia.

 

 

W każdym sezonie TVP Sport pokaże min. 68 meczów – po dwa w każdej kolejce Rundy Zasadniczej i wszystkie w Rundzie Finałowej. W okresie trwania licencji da to ponad 270 spotkań, czyli około 550 godzin transmisji.

Co istotne, mecze będzie można śledzić również na stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Dostępne będą tam także zarchiwizowane spotkania, skróty z meczów, wywiady i liczne materiały wideo. Mecze będą pokazywane w standardzie HD z wykorzystaniem min. 5 kamer.

 

 

– PGNiG Superliga będzie obok piłkarskiej Ekstraklasy najważniejszymi rozgrywkami ligowymi w Polsce pokazywanymi w TVP Sport. To kolejne ważne prawa sportowe, które udało się pozyskać, a także uzupełnienie naszej oferty dotyczącej piłki ręcznej. Pokazujemy przecież najważniejsze spotkania PGNiG Superligi kobiet, mecze kobiecej i męskiej reprezentacji, a także turnieje mistrzowskie z ich udziałem. Budujemy polski sport i najważniejsze rozgrywki, takie jak PGNiG Superliga, chcemy pokazywać w Telewizji Polskiej  powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

PGNiG Superliga należy do ścisłego TOP 5 najsilniejszych lig w Europie (wg Rankingu EHF). Jest jedną z czołowych lig zawodowych w Polsce. W rozgrywkach bierze udział 14 zespołów. Aktualnym mistrzem jest PGE VIVE Kielce, które w majowym finale pokonało Orlen Wisłę Płock. Brąz wywalczyła KPR Gwardia Opole. Wszystkie te drużyny regularnie występują w europejskich pucharach, gdzie święcą sukcesy – VIVE to triumfator Ligi Mistrzów z 2016 roku i półfinalista ostatniej edycji.

– Otwiera się zupełnie nowy rozdział w historii polskiej piłki ręcznej. Dzięki umowie z Telewizją Polską dostęp do transmisji z ligowych rozgrywek zyska milionowa widownia w naszym kraju. Dotychczasowe oglądalności meczów piłki ręcznej w TVP Sport, m.in. z tegorocznego finału Pucharu Polski, pokazały ogromne zainteresowanie dyscypliną. Nasze analizy wskazują, że PGNiG Superliga w TVP Sport powinna stać się jedną z najliczniej oglądanych lig sportowych w Polsce stwierdza Marek Janicki, prezes Superliga sp. z o. o.

– Niezwykle ważnymi elementami zawartej umowy są również plany promocji i praca nad atrakcyjnością transmisji. Wspólnie z TVP mamy zaplanowane liczne aktywności promujące rozgrywki. Zachowaliśmy prawa do skrótów, z których będą mogły korzystać przedstawiciele mediów, kluby, a od nowego sezonu znajdą się one także na nowej platformie internetowej PGNiG Superligi nad którą pracujemy. Przygotujemy także kompleksową, dedykowaną oprawę graficzną i wizualną transmisji oraz dostarczymy pełne analizy statystyczne. Warto będzie oglądać PGNiG Superligę dodał prezes Janicki.

Sezon 2019/20 PGNiG Superligi wystartuje w piątek 30 sierpnia. W tym dniu odbędzie się również pierwsza transmisja na antenie TVP Sport. Transmitowane spotkania będą rozpoczynać się w jednym ze stałych pasm dedykowanym PGNiG Superlidze we wtorki, środy lub piątki o godz. 17:30 lub 18:00 i w niedzielę o godz. 13:00.

Kontrakt pomiędzy Telewizją Polską S.A., a Superligą sp. z o.o. został zawarty na okres czterech lat, tj. na sezony 2019-2023.

Zespoły starające się o licencję na grę w Superlidze w sezonie 2019/20:
PGE VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock, KPR Gwardia Opole, MMTS Kwidzyn, NMC Górnik Zabrze, KS Azoty Puławy, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Chrobry Głogów, Energa MKS Kalisz, Sandra SPA Pogoń Szczecin, Energa Wybrzeże Gdańsk, MKS Zagłębie Lubin, SPR Stal Mielec oraz SPR PWSZ Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *