Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybędzie w czwartek XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Wierni będą modlić się w intencji rodzin oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 

 
W tym roku tematem pielgrzymki są słowa Papieża Franciszka: „Służyć ludzkiemu życiu to służyć Bogu i każdemu życiu, od tego w łonie matki, po to starcze, cierpiące i chore”.
Ks. Jacek Plota, kustosz kaliskiego sanktuarium zwrócił uwagę, że pielgrzymki do Św. Józefa zrodziły się z prośby św. Jana Pawła II.
– 21 lat temu Jan Paweł II był w Kaliszu i prosił, aby tu, u św. Józefa, modlić się za rodziny i w obronie życia. Sam też powiedział mocne kazanie w obronie życia i zacytował fragment wypowiedzi Matki Teresy z Kalkuty: „Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”. Przewijało się to, żeby tu w Kaliszu szczególnie polecać rodziny, którym jest ciężko i obronę poczętego życia – te dwie wielkie wartości – wskazał ks. Jacek Plota.
Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja rozpocznie się o godz. 16.00. Centralnym punktem modlitewnego spotkania będzie Msza św. (początek o godz. 18.00), której będzie przewodniczył arcybiskup metropolita warszawski ks. kardynał Kazimierz Nycz.
Miałem już kiedyś okazję być w powszechnie znanym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i jest mi dane tam powrócić w najbliższy czwartek w ramach trwającego roku św. Józefa. Msza św. będzie połączona z zawierzeniem św. Józefowi wszystkich rodzin, a szczególnie wszystkich ojców, dla których św. Józef jest patronem. Wszystkich zapraszam, a sam się cieszę, że znów mogę tam być” powiedział w niedawnej wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej ks. kard. Kazimierz Nycz.
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 16.00 na placu św. Józefa od strony parku. Na początek zaplanowano koncert religijno-patriotyczny „Z wiarą i patriotycznie w 100-lecie odzyskania niepodległości” w wykonaniu zespołu Agnus Dei pod kierunkiem Agnieszki Jesion.
Od godz. 17.30 wierni będą mogli wysłuchać konferencji pt. „Każdy dzień jest dobry, by bronić życia, jest też wiele sposobów, by to skutecznie czynić …”. Prelekcję wygłosi ks. Tomasz Kancelarczyk, kapłan archidiecezji szczecińsko- kamieńskiej, prezes i pomysłodawca Fundacji Małych Stópek, organizator Marszy dla Życia w Szczecinie.
Transmisję przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *