Sport w TVWAŻNE

Pierwsza transmisja meczu Bundesligi na oficjalnym Facebooku Eleven Sports

W piątek, 12 stycznia, ELEVEN SPORTS pokaże spotkanie Bayer 04 Leverkusen – FC Bayern Monachium na swoim profilu na Facebooku we współpracy z Bundesliga International GmbH, oddziałem German Football League (DFL) odpowiedzialnym za marketing i sprzedaż. Innowacyjna relacja z meczu inaugurującego rundę rewanżową w sezonie 2017/18 będzie pierwszą w tym serwisie w historii ligi niemieckiej, a także pierwszą w Polsce transmisją meczu jednej z pięciu czołowych lig piłkarskich świata w mediach społecznościowych.
 

 
Fani ELEVEN SPORTS w Polsce będą mogli śledzić Facebook Live 12 stycznia od 19:30, kiedy wystartuje studio meczowe. Niecałą godzinę później rozpocznie się transmisja ze starcia Bayer 04 Leverkusen vs FC Bayern Monachium. Rywalizację z udziałem Roberta Lewandowskiego i innych wielkich gwiazd prosto z BayArena skomentują Mateusz Święcicki i Filip Kapica.
„Dialog z kibicami jest dla nas niezmiernie ważny, dlatego od początku naszego istnienia intensywnie wspieramy działalność telewizyjną poprzez komunikację w mediach społecznościowych. Na naszym profilu na Facebooku zgromadziliśmy liczną grupę fanów, z którymi wspólnie przeżywamy sportowe emocje”, mówi Krzysztof Świergiel, Dyrektor Zarządzający ELEVEN SPORTS w Polsce. „Cieszymy się, że teraz razem z tak ważnym partnerem jakim jest Bundesliga, możemy zaoferować kibicom relację na żywo z ciekawie zapowiadającego się meczu. Ta innowacyjna transmisja to kolejny ważny krok zarówno w zakresie zwiększania dotarcia do widzów, jak i ścisłej współpracy z ligą niemiecką.”
Robert Klein, Chief Executive Officer Bundesliga International, mówi o streamingu na polskim Facebooku ELEVEN SPORTS z dużą ekscytacją: „Dla Bundesligi, lidera innowacji w sporcie, digitalizacja ma ogromne znaczenie. Platformy internetowe i social media oferują nam nowe, skuteczne narzędzia, których używamy, aby za pomocą interesujących treści pokazać użytkownikom na całym świecie, jak atrakcyjna jest Bundesliga. Dzięki relacji Facebook Live realizowanej wspólnie z naszym partnerem ELEVEN SPORTS zainspirujemy jeszcze więcej polskich fanów piłki nożnej do śledzenia Bundesligi.”
Relację na żywo na profilu ELEVEN SPORTS poprzedzi konkurs w mediach społecznościowych, w którym wygrać będzie można koszulki piłkarskie klubów Bayer 04 Leverkusen i FC Bayern Monachium.
Transmisja na Facebooku to kolejne przedsięwzięcie zacieśniające współpracę ELEVEN SPORTS i Bundesliga International. We wrześniu 2017 na zaproszenie stacji Polskę odwiedziła legenda futbolu Lothar Matthäus, a dzięki najnowszej inicjatywie #ShowYourColors 12 stycznia zostaną nagrodzeni fani, którzy wykażą się największą kreatywnością w kibicowaniu swojej ulubionej drużynie. ELEVEN SPORTS wprowadził także popularny hashtag #BundesTAK.
Transmisję telewizyjną spotkania Bayer 04 Leverkusen – FC Bayern Monachium będzie można oglądać 12 stycznia od 19:30 na antenie Eleven Sports 1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *