MediaZapowiedzi TV

Pierwszy odcinek Beverly Hills 90210 już dziś na FOX (wideo)

Idole nastolatków w latach 90., bohaterowie kultowego serialu młodzieżowego Beverly Hills 90210, powracają! Po 25 latach od premiery pierwszego odcinka fani i oryginalna obsada spotykają się, aby zastanowić się, co znaczyła dla nich dekada grunge’u i narodzin internetu. Emisja pierwszego epizodu 6-odcinkowej serii już dziś, w środę 9 października o 21:05 na kanale FOX.

 

 

 

 

Jeszcze niedawno z zadowoleniem przetwarzaliśmy znane motywy z lat 80., a echa tej epoki pobrzmiewały w modzie, telewizji, kinie i muzyce. Fascynacja dekadą powoli ustępuje jednak zwrotowi w stronę lat 90., do których chętnie wracają kierowani nostalgią przedstawiciele pokolenia Y, czyli wciąż najbardziej wpływowi pod względem konsumenckim millenialsi, oraz pokolenia Z, tzn. młodzież dopiero wkraczająca na rynek pracy, ale już silnie oddziałująca na popkulturę. Grupy te czasy spędzone na trzepaku lub na oglądaniu telewizji analogowej wspominają z rozrzewnieniem jako sielankowe chwile wolne od presji wyzwań dorosłości. Postaci znane z ekranu, z którymi spędzali popołudnia po szkole, postrzegają jako bohaterów z dzieciństwa, ostoje bezpieczeństwa oraz symbole prostszej, przesyconej nadzieją ery.

 

 

Zgodnie z zasadą 20-letniego cyklu minąć musi mniej więcej 20 lat, aby coś, co uznawaliśmy za przebrzmiałe i niemodne, znów zyskało urok. Właśnie teraz młodzież, która jeszcze niedawno oglądała zdjęcia z dzieciństwa z lekkim zażenowaniem, z sentymentem spogląda na charakterystyczne ortalionowe bluzy, w które ubierali je rodzice. Co ciekawe, według psychologicznych teorii, nostalgia nie dotyczy jedynie naszych indywidualnych doświadczeń i upodobań sprzed lat – poszukujemy ducha epoki zapisanej w pamięci zbiorowej. Z kolei jego uchwycenie pozwala dostrzec pozytywne strony naszego życia i jego naturalne kontinuum – coś, co przeżywaliśmy kiedyś, łączy się z tym, co zajmuje nas dziś. Stąd tak wielkie zapotrzebowanie na produkcje telewizyjne, które oddają klimat minionych lat. W trend ten wpisuje się wznowienie kultowego serialu lat 90. “Beverly Hills 90210”. Produkcja nie tylko gromadziła przed telewizorami milionową widownię, lecz także kształtowała gust i wzorce ówczesnej młodzieży. Teraz wielbiciele serii mogą przekonać się, jak wpłynęła ona na życie aktorów, których serial wypromował.

BH90210 to 6-odcinkowa seria limitowana z oryginalną obsadą i ciekawym pomysłem na fabułę. Dobrze znani nam aktorzy grają w serialu samych siebie, a raczej swoje lekko przerysowane wersje. Brian Austin Green (serialowy David), Gabrielle Carteris (grająca Andreę), Ian Ziering (jako Steve), Jason Priestley (Brandon), Jennie Garth (Kelly), Shannen Doherty (Brenda) i  Tori Spelling (serialowa Donna) spotykają się po latach i decydują, żeby nagrać reboot serialu, który zmienił na zawsze ich życie. Prace nad nową wersją kultowej produkcji okazują się być nie mniej emocjonujące niż fikcyjne przygody sprzed lat. Powracają dawne uczucia, przypominają o sobie długo skrywane konflikty, a stare przyjaźnie zostają wystawione na próbę.

Serial BH90210 wyprodukowały CBS Television Studios i FOX Entertainment. Producentami wykonawczymi są Paul Sciarrotta, Chris Alberghini, Mike Chessler, Gabrielle Carteris, Shannen Doherty, Jennie Garth, Brian Austin Green, Jason Priestley, Tori Spelling oraz Ian Ziering. Autorami pomysłu są Chris Alberghini, Mike Chessler, Tori Spelling i Jennie Garth.

Co działo się z bożyszczami nastolatków przez ostanie 20 lat? Jak potoczą się losy popularnych bohaterów? Odpowiedzi na te pytania widzowie poznają już w środę 9 października o godzinie 21:05 na kanale FOX.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *