„Pisarze. Serial na krótko” nominowany w konkursie krótkich form na festiwalu CANNESERIES!

23 września festiwal CANNESERIES ogłosił nominowanych w konkursie krótkich form. Wśród walczących o wygraną znalazła się polska produkcja oryginalna CANAL+ – „Pisarze. Serial na krótko” w reżyserii Mikołaja Lizuta z Magdaleną Cielecką i Maciejem Stuhrem w rolach głównych! Laureatów poznamy 14 października podczas ceremonii zamknięcia festiwalu.

 

Wzięci prozaicy. Suspens i dowcip. Świetni aktorzy. Produkcja CANAL+ ORIGINAL mieści maksimum przyjemności w krótkometrażowej mini-serii. Ta produkcja to na ten moment dwanaście trwających od 5 do 10 minut odcinków, które odnoszą się do bieżącej polityki, społecznych problemów, obyczajów oraz kultury.

Każdy z odcinków napisany został specjalnie dla stacji przez znanego polskiego pisarza. Do tej pory scenariusze napisali: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Katarzyna Nosowska, Dorota Masłowska, Manuela Gretkowska, Sylwia Chutnik, Iza Kuna, Jarosław Mikołajewski, Michał Witkowski, Paweł Sołtys, Ignacy Karpowicz, Maciej Łubieński.

Serial miał swoją premierę w CANAL+ w czerwcu 2019 roku.

O festiwalu:

Festiwal CANNESERIES, założony w 2018 r. przez niezależne stowarzyszenie pod przewodnictwem Fleur Pellerin, francuskiej polityk. Ma on na celu promowanie i wyróżnianie seriali z całego świata i stania się głosem tej nowoczesnej, popularnej i niezwykle kreatywnej sztuki. Festiwal, czerpiąc energię z samego serca znanego na całym świecie z promocji sztuki filmowej miasta Cannes, odbywa się równolegle z targami telewizyjnymi MIPTV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *