„Pisarze. Serial na krótko” nowa produkcja Canal+ w Canal+ 4K Ultra HD (wideo)

Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka wracają jako duet na antenę CANAL+. Nowa oryginalna produkcja stacji, „Pisarze. Serial na krótko”, to seria kilkuminutowych odcinków, z których każda opowiada zupełnie inną, podsyconą wysokiej próby humorem historię. Scenariusze do każdego z czterech odcinków pierwszego sezonu napisali cenieni i wybitni pisarze: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska i Katarzyna Nosowska. Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu w sobotę 8 czerwca o 20:45.

 

„Pisarze. Serial na krótko” to krótkometrażowa seria składająca się z kilkuminutowych odcinków, w których Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka odgrywają postaci i sytuacje napisane specjalnie dla nich przez wybitnych pisarzy i innych artystów. Autorzy nie mieli żadnych ograniczeń w doborze tematu czy stylistyki. W związku z tym poszczególne odsłony mają miejsce w różnorodnych lokalizacjach i będą dotyczyć zarówno zjawisk społecznych i relacji między ludźmi, jak i polityki, obyczajów czy kultury. Każda z nich będzie sygnowana nazwiskiem autora.

„Dostępność mobilnej telewizji sprawia, że możemy oglądać nasze ulubione produkcje już praktycznie wszędzie. Jednak nie zawsze jest czas na pełny, blisko godzinny odcinek wybranego serialu. Z tego powodu rośnie popularność krótszych form i nasza nowa produkcja wpisuje się w ten trend. Redakcja CANAL+ zawsze myśli o tym, żeby dodać do naszych treści ten dodatkowy pierwiastek, ten znaczek plusa. I właśnie dlatego przy serialu „Pisarze. Serial na krótko” pracuje z nami nie tylko dwójka wybitnych aktorów, ale też znakomici pisarze. Tym samym powstał wyjątkowej jakości serial krótkometrażowy, który, mam nadzieję, rozbawi naszych widzów swoim przewrotnym humorem”. Anna Limbach-Uryn, dyrektor programowa platformy nc+.

Dwa pierwsze odcinki, które CANAL+ pokaże premierowo 8 czerwca o 20:45, napisali Krzysztof Varga („Nagrobek z lastryko”, „Gulasz z turula”) i Jakub Żulczyk („Wzgórze psów”, współscenarzysta serialu „Belfer”). Z kolei 15 czerwca o 20:45 premierę będą miały odcinki napisane przez Dorotę Masłowską („Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Paw królowej”) i piosenkarkę Kasię Nosowską (powieść „A ja żem jej powiedziała…”). Reżyserem serii jest Mikołaj Lizut.

„Pomysł na „Pisarzy. Serial na krótko” wziął się z dość banalnego przeświadczenia, że wybitni artyści mają nam do opowiedzenia bardzo fajne rzeczy, są wzruszający, błyskotliwi i dowcipni. Niestety często media stawiają ich w niezręcznych rolach: pytają muzyków o politykę, pisarzy o modne ubrania, czy aktorów o ulubioną kuchnię. W naszym serialu poprosiliśmy jedynie wybitnych pisarzy o pisanie, zaś znakomitych aktorów o granie. Efekt jest piorunujący”. – Mikołaj Lizut, reżyser serialu.

 

 

Serial będzie dostępny także w najwyższej jakości obrazu w 4K na antenie CANAL+ 4K Ultra HD.

Widzowie będą go mogli także obejrzeć w ramach serwisów nc+ GO i Player+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *