Play wprowadza platformę Play Now TV Box

Play wprowadził na rynek nową usługę o nazwie Play Now TV Box. W cenie miesięcznego abonamentu w wysokości 20 lub 35 złotych użytkownik otrzymuje dostęp do kanałów telewizyjnych w pakietach, a także możliwość korzystania z płatnych platform VOD i stacji TV. Zaletą nowej platformy mają być łatwość obsługi oraz elastyczność w korzystaniu z oferty.

 

Swoją ofertę telewizyjną w mobilnej wersji Play wprowadził na rynek w 2016 r. Z kolei w lutym br. rozpoczął testy kolejnego rozwiązania z tego segmentu – usługi Play Now TV połączonej z dedykowanym urządzeniem o nazwie Box.

W czwartek operator podczas konferencji prasowej poinformował o zakończeniu okresu testowego i wprowadzeniu na rynek Play Now TV Box.

Według operatora jedną z największych zalet nowej platformy jest jej elastyczność, która pozwala użytkownikowi swobodnie i wygodnie wybierać najlepsze treści, bez długich zobowiązań, w dowolnym momencie i bez względu na to, z jakiego internetu korzysta i kto jest jego dostawcą.

Play zapowiada, że TV Box daje dostęp do tradycyjnych kanałów telewizyjnych, tysiąca filmów i seriali na żądanie oraz serwisów VOD, w tym HBO Go. Aby skorzystać z nowej oferty wystarczy dostęp do internetu o minimalnej przepustowości 2 Mb/s oraz wejście HDMI w telewizorze lub monitorze.

Przez pierwsze 3 miesiące operator nie będzie pobierał opłaty abonamentowej. Po tym czasie cena pakietu Play Now TV Box w umowie na 24 miesiące będzie wynosiła 20 zł miesięcznie dla abonentów Play Now, zaś dla pozostałych użytkowników 35 zł. Operator zaznacza, że do korzystania z usługi nie jest konieczne posiadanie abonamentu w Play.

Pakiety telewizyjne

W podstawowej ofercie subskrypcyjnej Play oferuje dostęp do kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych, wśród których są m.in. Disney (Junior, Channel, XD), National Geographic, Fox, Comedy Central, TNT, Eleven Sports 3 i 4, Stopklatka czy History.

Według Play dzięki temu, że TV Box ma wbudowany tuner DVB-T/C, po podłączeniu go do anteny telewizyjnej lub sieci kablowej klienci otrzymają również dostęp do podstawowych kanałów z Cyfrowej Telewizji Naziemnej. Wśród nich są Polsat, TVN, TVP1, TVP2, TV4, TV Puls oraz TVN7.

 

Oprócz pakietu podstawowego operator oferuje 4 pakiety dodatkowe, które klienci mogą włączać i wyłączać w dowolnym momencie.

Pakiet Extra oferuje m.in. kanały BBC, AXN, AMC, Comedy Central Family oraz Extreme w cenie 20 zł miesięcznie (pierwsze 3 miesiące bez opłat).

 

Pakiet Sport to możliwość oglądania Eleven Sports 1 i 2, Extreme oraz Moto Wizji w cenie 15 zł miesięcznie (bezpłatny okres obejmuje 3 miesiące).

 

W Pakiecie Kids znalazły się kanały przeznaczone dla dzieci , m.in. Cartoon Network, Nickelodeon, DaVinci oraz BabyTV w cenie 10 zł na miesiąc przy 3 miesiącach bez opłat.

 

VOD i elastyczna oferta

W ofercie Play znalazł się także dostęp do platformy HBO Go, za który miesięcznie trzeba zapłacić 25 zł po zakończeniu 3-miesięcznej darmowej promocji.

Operator zaznacza, że każdy z dodatkowych pakietów można włączyć i wyłączyć bezpośrednio na TV Box, a klient w dowolnej chwili może z nich zrezygnować lub uruchomić je na nowo.

Istotny jest fakt, że w wypadku kanałów i aplikacji oferowanych przez TV Box przez operatora połączenie z nimi nie zmniejsza internetowego limitu u operatora, w przeciwieństwie do zewnętrznych platform zainstalowanych samodzielnie przez użytkownika.

Na TV Box preinstalowana jest aplikacja Netflix oraz dostępna usługa Netflix – płacę z Play, która pozwala wygodnie płacić za subskrypcję Netflix na rachunku Play. Opłaty za korzystanie z Netfliksa zaczynają się od 34 zł za miesiąc – w zależności od wybranego planu taryfowego.

Dodatkowo dzięki TV Box i systemowi operacyjnemu Android TV można pobierać aplikacje ze sklepu Google Play i korzystać na swoim telewizorze m.in. z Tidala, gier czy z preinstalowanej aplikacji YouTube, którą szybko można uruchomić dzięki dedykowanemu przyciskowi na pilocie.

Oferowana przez Play przystawka pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android TV 8.0. Operator zaznacza, że w przypadku odpowiednio szybkiego połączenia internetowego sprzęt pozwala oglądać treści w rozdzielczości 4K (UHD), o ile dany materiał jest w takiej rozdzielczości dostępny.

Nagrywanie w chmurze i wyszukiwanie głosem

Według zapowiedzi pilot do TV Box dzięki technologii Bluetooth pozwala korzystać w obsługi głosowej, czyli wyszukiwać treści komendami głosowymi. TV Box przeszuka zarówno treści Play Now, jak YouTube i innych aplikacji, które są zintegrowane z wyszukiwarką Google na Android TV.

Play informuje, że nowa platforma umożliwia korzystanie z następujących funkcjonalności:

CAST, czyli przenoszenie obrazu i dźwięku ze smartfona lub laptopa na telewizor
Nagrywanie (nPVR) – nagrania są przechowywane w chmurze przez 180 dni

CatchUp, czyli możliwość odtwarzania programów do 7 dni po ich

Odtwarzanie od początku trwającego już programu, czyli tzw. Start Over

Dostęp na wielu urządzeniach, czyli możliwość korzystania z treści video w aplikacji Play Now na smartfonie, tablecie lub na dedykowanej stronie internetowej.

Wprowadzeniu na rynek oferty Play Now TV Box będzie towarzyszyć kampania reklamowa obejmująca m.in. spoty telewizyjne. Za kreację kampanii w ATL odpowiada agencja Grande Kochonos, za obszary digital i BTL agencja Plej, zaś planowaniem i zakupem mediów zajmuje się MediaCom.

źródło: za portalem Wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *