MediaTVPZapowiedzi TV

„Pojedynki stulecia” w TVP Kultura

W czwartek, 20 grudnia, o godz. 22:20, TVP Kultura zaprasza na „Pojedynki stulecia” – program w którym ścierają się życiorysy, dzieła, postawy, pomysły na Polskę i świat najwybitniejszych pisarzy XX wieku. Bohaterami najbliższego odcinka będą Wisława Szymborska i Janusz Szpotański.

 

W każdym odcinku cyklu „Pojedynki stulecia” konfrontowana jest para czołowych twórców polskiej literatury i życia intelektualnego, a zaproszeni do udziału w programie historycy, kulturoznawcy, pisarze, reżyserzy, aktorzy i socjologowie próbują odpowiedzieć na pytania o ocenę ich postaw i twórczości ze współczesnej perspektywy.

Bohaterami najbliższego odcinka będą Wisława Szymborska i Janusz Szpotański. Wisława Szymborska to jedna z najwybitniejszych polskich poetek XX w., laureatka nagrody Nobla. Janusz Szpotański to bezkompromisowy twórca nieuznający żadnych kompromisów. Ona – poetka początkowo zafascynowana komunizmem, z którym postanawia zerwać. On – wybitny satyryk, który nigdy nie miał złudzeń co do zamiarów komunistów. Kto wygra ten pojedynek stulecia?

Obchody stulecia niepodległości dają doskonałą okazję do przyjrzenia się różnym podejściom i poglądom osób, które poprzez swoje dzieła kształtowały światopogląd polskiego społeczeństwa. Wypowiedzi zaproszonych do programu gości będą przeplatane unikalnymi archiwaliami i animacjami. Gorąco polecamy!

„Pojedynki stulecia”. Czwartek, 20 grudnia, godz. 22:20. TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *