TVP

Polacy wolą telewizję niż Internet?

Ile czasu w ciągu tygodnia spędzamy w Internecie – zastanawiali się uczestnicy sobotniego odcinka „Kocham Cię, Polsko!”.
 

 
Pytanie padło w rundzie finałowej, która polega na tym, by jak najtrafniej przewidzieć upodobania i zwyczaje Polaków. Jako pierwsza odpowiadała drużyna Antka Królikowskiego, która stwierdziła, że to 33 godziny. Ekipa Tomasza Kammela uznała jednak, że mniej i miała rację, bo przeciętny Polak spędza w sieci 11 godzin i 30 minut. Wynik okazał się zaskakujący, bo w jednym z odcinków tej edycji dowiedzieliśmy się, że nasi rodacy dziennie na oglądanie telewizji przeznaczają ponad 4,5 godziny.
W sobotnim odcinku „Kocham Cię, Polsko!” naprzeciw siebie stanęły słynne małżeństwa z seriali: „Ranczo”, „Ojciec Mateusz” i „M jak miłość”. W drużynie Tomasza Kammela zobaczyliśmy żony: Ilonę Ostrowską, Katarzynę Cichopek i Ewę Konstancję Bułhak. Antek do swojej ekipy zaprosił wcielających się w role ich mężów: Pawła Królikowskiego, Marcina Mroczka i Michała Pielę.
Bohaterowie odcinka zostali postawieni w dość trudnej sytuacji. Z jednej strony chcieli wygrać, z drugiej – musieli zachowywać się dyplomatycznie, by nie doprowadzić do „rodzinnej” kłótni. Ostatecznie panowie postanowili wyjść z założenia, że żona ma zawsze rację, a oni wolą mieć spokój.
Rozgrywkę rozpoczęły Kalambury, w której swoje zdolności rysownicze zaprezentowali Ewa Konstancja Bułhak i Marcin Mroczek. Po raz pierwszy w tej edycji uczestnikom obu drużyn udało się odgadnąć tylko po dwa hasła. Znacznie lepiej poradzili sobie za to w konkurencji Kto jest kim?, bo już na podstawie pierwszych podpowiedzi rozszyfrowali, jaka tożsamość została im chwilowo przypisana. Dość przewrotna okazała się runda Sport. Tu punkty pomaga zdobyć nie tylko wiedza, ale też dobry refleks, do odpowiedzi można bowiem wytypować przeciwnika, jeśli szybciej wciśnie się guzik. Gorzej, jeśli okaże się, że wyznaczony gracz – wbrew oczekiwaniom – zna poprawną odpowiedź. Tak było na ogół w tym odcinku. Jak zwykle dużo śmiechu przyniosła konkurencja Kto pierwszy ten lepszy, dzięki której dowiedzieliśmy się m.in., gdzie Paweł Królikowski lubi jeździć na wakacje, na co, zdaniem Ilony Ostrowskiej, traci się najwięcej pieniędzy oraz jak Ewa Konstancja Bułhak spędza weekendy. Przed Finałem liderami byli serialowi mężowie. Na ostatniej prostej walka była jednak szalenie wyrównana. Ostatecznie szczęście bardziej dopisało paniom, które po trzecim pytaniu na kole wykręciły dziewięć punktów. Wygraną 132 do 124 świętowały więc serialowe żony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *