Polska Liga Esportowa: Wystartował sezon zasadniczy Wiosna 2018

Polska Liga Esportowa – sezon Wiosna 2018 – wystartowała. Do rywalizacji w grach Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends przystępuje 18 drużyn, które walczą o łączną pulę 261 360 złotych. W dniach 21-22 kwietnia po raz pierwszy w historii odbędzie się kolejka podczas imprezy masowej – Warszawskich Targów Gier Good Game. Wszystkie mecze rozgrywek fani esportu mogą śledzić na żywo w internecie.
 

 
Counter-Strike: Global Offensive
Obrońcą tytułu jest Team Kinguin. Startuje 10 drużyn: oprócz mistrzów, 5 pozostałych czołowych z ubiegłego sezonu: x-kom team (wcześniej jako Venatores), AGO Esports, PRIDE, Pompa Team i SEAL Esports, a także 4 ekipy wyłonione z kwalifikacji: Izako Boars (wywalczyli awans również w poprzedniej edycji), adwokacik, Codewise Unicorns i PACT. W ciągu 9 tygodni do 12 czerwca rozegranych zostanie 9 kolejek etapu ligowego, a w dniach 23-24 czerwca odbędą się play-offy z udziałem 4 najlepszych zespołów.
League of Legends
W grze League of Legends konkuruje 8 ekip: 4 najlepsze drużyny zakończonego sezonu: Illuminar Gaming, Team Ascent (wcześniej jako Team DPD), Pompa Team i ProXima Gaming (po przejęciu Sneaky FoxEZ), do których dołączają 4 zespoły z kwalifikacji: Egamink E-sport (walczył o utrzymanie), Fake Team, Młodzi Esports i Trójca Święta -1. Rywalizacja trwać będzie od 21 kwietnia do 13 czerwca. W 7 tygodni uczestnicy rozegrają 7 kolejek, po których dla 4 czołowych sił etapu ligowego przyjdzie czas na play-offy. Obrońcą tytułu jest Illuminar Gaming.
Historyczna kolejka i play-offy offline
Po raz pierwszy w historii w dniach 21-22 kwietnia (sobota-niedziela) zmagania graczy będzie mogła na żywo osobiście podziwiać publiczność. 1. kolejka League of Legends i 3. kolejka Counter Strike: Global Offensive zostaną rozegrane podczas Good Game – Warszawskich Targów Gier (bilety i karnety dostępne są na stronie goodgameexpo.com). Z kolei ostatnim akcentem sezonu będą play-offy offline. Dojdzie do nich przy okazji tegorocznej edycji GameON Kielce (23-24 czerwca, więcej informacji na gameon-kielce.pl), największej imprezy dla graczy w województwie świętokrzyskim, wymienianej jako jeden w ważniejszych punktów na eventowej mapie Polski.
Transmisje na żywo, zakłady dla fanów
Wszystkie mecze Polskiej Ligi Esportowej będą transmitowane na kanale Twitch.tv ESPORT NOW. Pula nagród całych rozgrywek to 261 360 zł. Za każde zwycięstwo w sezonie zasadniczym zespół otrzyma 1200, a za remis 600 złotych.
Oficjalnym bukmacherem Polskiej Ligi Esportowej jest STS, dzięki któremu fani esportu mogą korzystać z szerokiej oferty zakładów dedykowanych rozgrywkom (sts.pl/pl/esport). Współorganizatorem Polskiej Ligi Esportowej jest ELIGA.
Miliony wyświetleń gwarantowane
W ubiegłym sezonie Polskiej Ligi Esportowej rozegrano łącznie 16 kolejek i 146 meczów. 217 godzin transmisji osiągnęło niemal 3 miliony wyświetleń, a 18 drużyn walczyło o 261 360 zł.
Szczegóły dotyczące rozgrywek można znaleźć na stronie polskaligaesportowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *