Radio

Powraca „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET”. Andrzej Stankiewicz gospodarzem programu

Po blisko pięciu latach na antenę Radia ZET powraca w nowej odsłonie niedzielny program publicystyczny „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET”. Jego gospodarzem będzie Andrzej Stankiewicz.

 

Najważniejsze tematy mijającego tygodnia, komentarze, opinie, gorące dyskusje i różne punkty widzenia. Już od 14 marca Andrzej Stankiewicz i jego goście będą podsumowywać wydarzenia społeczno-polityczne ostatnich dni. Dziennikarz będzie prowadził program w Radiu ZET, pozostając jednocześnie publicystą i zastępcą redaktora naczelnego Onetu. Program „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” będzie emitowany w każdą niedzielę po 9:00 i potrwa godzinę, bez przerw reklamowych.

 

 

— Bardzo się cieszę, że jeden z czołowych polskich publicystów, jakim, bez wątpienia, jest Andrzej Stankiewicz, dołączy do prowadzących programy w Radiu ZET. W czasach pandemii i wywołanego nią światowego kryzysu, pojawiających się fake newsów oraz gorących społeczno-politycznych sporów w naszym kraju rolą mediów jest rzetelne informowanie i przedstawianie różnych punktów widzenia. Zmiany, które nastąpiły w ostatnim roku, poszukiwanie wiarygodnych informacji przez słuchaczy skłoniły nas do poszerzenia publicystycznej oferty Radia ZETmówi Michał Celeda, redaktor naczelny Radia ZET.

— To dla mnie to ogromny zaszczyt poprowadzić program, tradycją sięgający czasów założyciela Radia Zet, Andrzeja Woyciechowskiegodeklaruje Andrzej StankiewiczRazem ze znakomitymi zespołami Radia ZET i Onetu, postaramy się uczynić niedzielne poranki polityczne znów wielkimi.

Audycja powstaje we współpracy z Onetem. Będzie ją można zobaczyć na żywo na głównej stronie portalu Onet.pl, na profilu Onetu na Facebooku, a także na Radiozet.pl oraz profilu Radia ZET na Facebooku.

Andrzej Stankiewicz jest zastępcą redaktora naczelnego Onet.pl. Przed dołączeniem do Onetu w 2016 roku przez 14 lat był związany z dziennikiem „Rzeczpospolita”, pracował także w „Newsweeku” oraz we „Wprost”. Trzykrotnie zdobył nagrodę Grand Press, przyznawaną za najlepsze teksty roku. Jest współautorem „Biblii dziennikarstwa” oraz trzech książek — „Donald Tusk. Droga do władzy”, „Wałęsa. Zdrajca czy bohater?” oraz „Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa”.

„7. Dzień Tygodnia” był emitowany w Radiu ZET w latach 2001-2016. Został zastąpiony programem „Śniadanie w Radiu ZET” (2016-2017), który do końca 2017 roku powstawał we współpracy z telewizją Polsat News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *