Zapowiedzi TV

Premiera inscenizacji „Triumfu czasu i rozczarowania” w TVP Kultura

Już w najbliższą niedzielę, 21 stycznia o godz. 14:25 TVP Kultura pokaże widowisko teatralne „Triumf czasu i rozczarowania” w reż. Krzysztofa Warlikowskiego, zarejestrowane podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Operowego w Aix – en – Provence.
 
Letni Festival d’Aix-en-Provence odbywa się co roku na południu Francji i słynie z przedstawień operowych oraz koncertów symfonicznych. W 2015 roku dyrekcja festiwalu ogłosiła, że chce wystawić oratorium Georga Friedricha Haendla „Il Trionfo del Tempo e del Disinganno” i zaprasza do współpracy polskiego reżysera – Krzysztofa Warlikowskiego.
„Il Trionfo del Tempo e del Disinganno”, czyli „Triumf czasu i rozczarowania”, jest pierwszym oratorium Georga Friedricha Haendla, który napisał je w 1707 roku podczas swojego pobytu w Rzymie. Kardynał Benedetto Pamphili stworzył libretto: alegoryczną przypowieść o wyższości piękna duchowego nad cielesnym i porzuceniu doczesnych przyjemności na rzecz wyższych wartości. Występują w niej cztery postacie: Bellezza – Piękno, Piacere – Przyjemność, Tempo – Czas oraz Disinganno – Rozczarowanie.
Krzysztof Warlikowski wpisał tę przypowieść we współczesne realia, a postaciom nadał ludzki wymiar, czego efektem była niezwykła i zaskakująca inscenizacja. Do obsady oratorium zaangażowano znakomitych śpiewaków, jak Franco Fagioli, Sara Mingardo i Michael Spyres oraz gwiazdę francuskiej opery Sabine Devieilhe. Artystom towarzyszyła orkiestra Le Concert d’Astrée pod dyrekcją Emmanuelle Haim.
„Triumf czasu i rozczarowania” TVP Kultura, niedziela 21 stycznia, godz.14.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *