Premiera serii „Kryminalne śledztwa PRL” i audioserialu „Sprawa Edmunda Kolanowskiego” na CBS Reality (wideo)

We wtorek 3 sierpnia o 22:00 na antenie CBS Reality, odbędzie się premiera „Kryminalnych śledztw PRL” – serialu produkcji własnej nadawcy. 1. odcinek analizuje śledztwo w sprawie nekrofila z Poznania, czyli Edmunda Kolanowskiego. Z kolei w dokumentalnym audioserialu pod patronatem CBS Reality „Sprawa Edmunda Kolanowskiego”, jego autorzy – Marcin Myszka i Michał Larek – spoglądają na temat z innej perspektywy i dzielą się nowymi odkryciami ze słuchaczami.

 

W 1. odcinku serii produkcji CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL” widzowie dowiedzą się wszystkiego o śledztwie, które doprowadziło nekrofila przed oblicze sądu. Stacja jest również partnerem dokumentalnego audioserialu „Sprawa Edmunda Kolanowskiego”, którego autorom udało się dotrzeć do nowych informacji o nekrofilu z Poznania. Będzie można w nim usłyszeć o zbrodniach, których Kolanowskiemu nie udowodniono, oraz spojrzeć na jego działania z nowej perspektywy.

W obu produkcjach swoimi doświadczeniami dzielą się emerytowani milicjanci i eksperci, którzy rozpracowywali Kolanowskiego, w tym major Roman Wojtyniak i dr. n. med. Marian Stochaj, a także świadkowie tamtych zdarzeń oraz eksperci z dziedziny kryminalistyki i tematyki kryminalnej.

Dokumentalny audioserial został stworzony przez Marcina Myszkę, autora „Kryminatorium” – jednego z najpopularniejszych podcastów w Polsce, który od kilku lat współpracuje ze stacją CBS Reality, oraz Michała Larka – pisarza, podcastera, współautora reportażu o Edmundzie Kolanowskim „Martwe ciała” i autora thrillera inspirowanego historią nekrofila pt. „Chirurg”. Obaj są narratorami w całej historii oraz przeprowadzają wywiady z gronem ekspertów.

Sprzedaż audioserialu ruszy na stronie kolanowski.kryminatorium.pl. tuż po premierze 1. odcinka serii „Kryminalne śledztwa PRL”, czyli we wtorek 3 sierpnia, o godz. 23:00. Subskrybenci będą mieli dostęp do dwóch pierwszych odcinków audioserialu, kolejne będą ukazywać się w środy, do 15 września.

Kolejne odcinki „Kryminalnych śledztw PRL”, nadawane w każdy wtorek sierpnia o 22:00, przyjrzą się śledztwom i trudnej pracy milicjantów przy sprawach Stefana Rachubińskiego, Joachima Knychały, Kazmierza Polusa i Pawła Tuchlina.

 

 

Premiera serii „Kryminalne śledztwa PRL” we wtorek 3 sierpnia o 22:00 na CBS Reality, kolejne odcinki we wtorki o 22:00.

Z kolei premiera i sprzedaż audioserialu „Sprawa Edmunda Kolanowskiego” również 3 sierpnia, od 23:00 na stronie kolanowski.kryminatorium.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *