MediaZapowiedzi TV

Premiera sześciu nowych odcinków dziesiątego sezonu „The Walking Dead” w marcu

Stacja FOX ogłosiła, że premiera sześciu dodatkowych odcinków 10. sezonu „The Walking Dead” odbędzie się 1 marca 2021 roku. W tym samym czasie serial będzie można obejrzeć w Polsce na antenie FOX. W nowych odcinkach gościnnie pojawią się między innymi Robert Patrick (Terminator 2: Dzień sądu, Perry Mason, Skorpion) jako Mays, Hilarie Burton Morgan (Pogoda na miłość, Białe kołnierzyki, Friday Night In with the Morgans) jako Lucille oraz Okea Eme-Akwari (Greenland, Cobra Kai) jako Elijah.

 

Ostatnio w „The Walking Dead” byliśmy świadkami upadku Alfy (Samantha Morton) i końca wojny Szeptaczy. Królestwo upadło, Hilltop zostało niemal całkowicie zniszczone, a Aleksandria opustoszała, gotując się do ostatecznej bitwy. Ci, którym udało się ocaleć, zostali uwięzieni i oddzieleni od siebie. Jednak w obliczu niemal pewnej śmierci zjednoczyli siły, pokonując Betę (Ryan Hurst) i eliminując zagrożenie ze strony hordy.

W premierowych sześciu odcinkach zobaczymy Ocalałych, którzy próbują podnieść się po zniszczeniach jakich doznali od Szeptaczy. Lata walki dają im się we znaki, ujawniając traumy i odsłaniając ich najbardziej wrażliwe strony. Czy mimo wątpliwości wobec kondycji całej ludzkości, stanu ich społeczności i własnego zdrowia psychicznego, które ich trapią, uda im znaleźć wewnętrzną siłę, żeby przetrwać i wytrwać w przyjaźni i grupie?

Opisy nowych odcinków:

ODCINEK 1017 – „Nie ma jak w domu”

Maggie (Lauren Cohan) powróciła z historią, którą nie jest jeszcze gotowa się podzielić, nawet gdy przeszłość nie daje jej o sobie zapomnieć. Bezpieczeństwo Negana (Jeffrey Dean Morgan) jest zagrożone, a Daryl (Norman Reedus) i Maggie nieoczekiwanie stają do walki z zagrożeniem, jakiego do tej pory nie doświadczyli.

Reżyseria: David Boyd
Scenariusz: Kevin Deiboldt i Corey Reed

ODCINEK 1018 – „Znajdź mnie”

To, co zaczyna się jako przygoda, która miała naprawić relację Daryla i Carol (Melissa McBride), niespodziewanie przeradza się w coś innego, gdy bohaterowie napotykają starą chatę. Daryl wraca wspomnieniami do lat, kiedy opuścił grupę po zniknięciu Ricka (Andrew Lincoln).

Reżyseria: David Boyd
Scenariusz: Nicole Mirante-Matthews

ODCINEK 1019 – „Jeszcze jeden”

Gabriel (Seth Gilliam) i Aaron (Ross Marquand) od tygodni podążają po okolicy z mapą od Maggie w poszukiwaniu jedzenia i zaopatrzenia. Małe tragedie prowadzą do większych, a wiara i optymizm zostają poddane ostatecznej próbie.

Reżyseria: Laura Belsey
Scenariusz: Erik Mountain i Jim Barnes

ODCINEK 1020 – „Drzazga”

Eugene (Josh McDermitt), Ezekiel (Khary Payton), Yumiko (Eleanor Matsuura) i Princessa (Paola Lázaro) zostają schwytani i rozdzieleni. Do zmagającej się z klaustrofobią i narastającym niepokojem Princessy powracają traumatyczne wspomnienia, zmuszając ją do ucieczki, w której pomaga jej Ezekiel.

Reżyseria: Laura Belsey
Scenariusz: Julia Ruchman i Vivian Tse

ODCINEK 1021 – „Rozejście”

Daryl i Carol docierają do rozwidlenia dróg i każde z nich wybiera inną trasę. Oboje na swój własny sposób starają się przetrwać najgorsze chwile. Czy samotna wędrówka będzie punktem zwrotnym na drodze do naprawienia ich przyjaźni, czy też dystans między nimi zagości już na stałe?

Reżyseria: David Boyd
Scenariusz: Heather Bellson

ODCINEK 1022 – „Tu Negan”

Carol zabiera Negana w podróż, chcąc uchronić wszystkich przed niepotrzebnym konfliktem. Podczas wyprawy Negan rozpamiętuje wydarzenia, które doprowadziły go do tego momentu i podejmuje decyzję, która zaważy na jego losie.

Reżyseria: Laura Belsey
Scenariusz: David Leslie Johnson-McGoldrick

 

Wyprodukowany przez AMC Studios serial „The Walking Dead” jest oparty na serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana wydanej przez Image Comics. Producentami wykonawczymi są Scott M. Gimple, Angela Kang, która jest jednocześnie showrunnerką serialu, Kirkman, Gale Anne Hurd, Dave Alpert, Greg Nicotero, Joseph Incaprera i Denise Huth.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *