Premiera „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” na Epic Drama

Oto śledztwa w wielkim stylu! Twórcy „Zagadek kryminalnych panny Fisher” przedstawiają nową, współczesną pannę Fisher: ucieleśnienie stylu, uroku i zamiłowania do przygody. Dotąd Peregrine Fisher nie miała w życiu określonego celu i imała się wielu mało satysfakcjonujących prac — teraz los sprawił, że ma okazję zacząć wszystko od nowa. Czy powtórzy sukces swojej słynnej ciotki i stanie się równie sprytną i skuteczną prywatną detektywką?

Jest rok 1964. Słynna ciotka Phryne, której Peregrine Fisher nigdy nie poznała, zaginęła na terenie Papui-Nowej Gwinei. Jej ogromny spadek trafia w ręce siostrzenicy, która postanawia pójść w jej ślady. Teraz nowa panna Fisher musi udowodnić, że jest na tyle błyskotliwa, by stać się światowej klasy prywatnym detektywem. Pomagają jej w tym wyjątkowe kobiety z Klubu Poszukiwaczek Przygód, do którego należała także Phryne. Peregrine, choć z natury nieustraszona i łamiąca zasady, jest także zabawna i uroczo skromna. Pomimo niepowodzeń w wielu zawodach – fryzjerki, maszynistki i sprzedawczyni – instynkt przetrwania pozwolił jej utrzymać się na powierzchni. Z dużym bagażem doświadczeń Peregrine jest doskonale przygotowana na nowe, pełne wyzwań życie. Samodzielność, wrodzona ciekawoś, uczciwoś i wyostrzone poczucie sprawiedliwości – wszystko to składa się na doskonałą umiejętność rozwiązywania zagadek kryminalnych.

Już na początku swojej nowej kariery Peregrine będzie musiała stawić czoła skomplikowanym zagadkom. Gwiazda muzyki i jej pomocnik zostają porażeni prądem podczas występu w rozrywkowym programie telewizyjnym. Sytuacja nie wygląda na nieszczęśliwy wypadek. W sprawę zamieszany jest były partner Peregrine, Eric, i to on staje się głównym podejrzanym. Innym razem nowa panna Fisher dostaje się do ściśle tajnej, rządowej placówki naukowej. Na jej terenie stoi rozbity samochód, w którym pani detektyw odnajduje zamarzniętą na śmierć kobietę. Czy Peregrine uda się dotrzeć do sprawców tych zabójstw?

W tytułowej roli występuje Geraldine Hakewill, znana z takich produkcji jak Szaleństwa młodości, Zmyślony czy Disclosure. W pozostałych rolach pojawiają się Joel Jackson (Dżungla, Bitwa o Gallipolli) jako detektyw James Steed, Catherine McClements (W pętli życia, Szczury wodne) jako Birdie Birnside, Luisa Mignone (Wenthworth. Więzienie dla kobiet, Gdybyś tu był) jako Violetta Fellini, Katie Robertson (Incydent w Kettering, Rosehaven) jako Konstabl Connor czy Greg Stone (Ziemia van Diemena, Oranges And Sunshine) jako nadinspektor Sparrow.

Co ciekawe, zarówno Luisa Mignone, jak i Greg Stone zagrali także w serialu o pierwszej pannie Fisher. Mignone wcieliła się w Concettę Fabrizi, natomiast Stone – w magika, Pana Sheridana. Za reżyserię serialu odpowiadają Fiona Banks, Kevin Carlin oraz Lynn Hegarty, natomiast scenariusz stworzyła m.in. Deb Cox, która napisała także kilka odcinków pierwowzoru serii.

Premiera serialu „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” zapraszamy już 1 czerwca o 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w każdy wtorek o tej samej porze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *