Prestiżowy World Series of Darts w Sportklubie

Pięć turniejów na trzech kontynentach plus wieńczący sezon listopadowy finał w Amsterdamie! Wielkie emocje, gwiazdy światowego darta i trzymające w napięciu spotkania. World Series of Dart przez cały sezon na żywo wyłącznie w Sportklubie!

 

 

Szesnastu zawodników w każdej rundzie, wśród nich osiem gwiazd światowego darta z czołówki rankingu PDC oraz ośmiu lokalnych graczy, którzy stają w szranki z najlepszymi zawodnikami w tym fachu. Każdy turnieju odbywa się na zasadzie rywalizacji pucharowej – od 1/8 finału przegrywający odpada, zwycięzca awansuje dalej, aż do wielkiego finału. W tym roku triumfator każdego z turniejów eliminacyjnych poza okazałym pucharem, otrzyma też w nagrodę czek na 20 tysięcy funtów. Najlepszy w listopadowym finale serii wzbogaci się dodatkowo o 70 tysięcy funtów.

Tegoroczny cykl składa się z pięciu wakacyjnych rund oraz wielkiego finału, który zaplanowany został na listopad. Światowa czołówka zmagania rozpocznie w dniach 4-5 lipca w Las Vegas, a w legendarnym Mandalay Bay wystartują: Michael van Gerwen, Rob Cross, Daryl Gurney, Gary Anderson, Peter Wright, Gerwyn Price, Michael Smith oraz Nathan Aspinall. Stawkę tę uzupełni ośmiu amerykańskich darterów, którzy dolosowani zostaną do rozstawionych zawodników. Wywalczonego przed rokiem tytułu broni w USA Gary Anderson. Szkot w decydującym spotkaniu pokonał wówczas 8:4 ubiegłorocznego mistrza świata, Roba Crossa.

Po zawodach w Stanach Zjednoczonych karuzela World Series of Darts przeniesie się na Stary Kontynent, konkretnie do Kolonii gdzie w dniach 12-13 lipca zaplanowano German Masters. Miasto to zadebiutuje jako organizator turnieju tej rangi, w poprzednich latach cykl wprawdzie gościł bowiem za naszą zachodnią granicą, ale zawody rozgrywane były w Düsseldorfie i Gelsenkirchen. W Kolonii z rozstawionych zawodników zobaczymy na starcie m.in. Michaela van Gerwena, Petera Wrighta, Garego Andersona i broniącego tytułu w German Masters Austriaka Mensura Suljovica.

Po dwóch rundach organizatorzy zaplanowali miesięczną przerwę, a rywalizacja wznowiona zostanie w sierpniu na antypodach. Najpierw w Australii – w Brisbane i Melbourne – a następnie w Nowej Zelandii, konkretnie w Hamilton. Ostatnia z tych lokalizacji zadebiutuje dzięki temu w World Series of Darts i przejmie pałeczkę od stolicy kraju, Auckland, w której turniej gościł w latach 2015-18.

Cały tegoroczny cykl transmitowany będzie na antenie telewizji Sportklub. Stacja przeprowadzi relacje ze wszystkich spotkań każdego z pięciu turniejów:

– 4-5 lipca, US Masters (Las Vegas, Mandalay Bay),

– 12-13 lipca, German Masters (Kolonia, Lanxess Arena),

– 9-10 sierpnia, Brisbane Masters (Brisbane, BCEC),

– 16-17 sierpnia, Melbiurne Masters (Melbourne, Melbourne Arena)

– 23-24 sierpnia, NZ Masters (Hamilton, Claudelans Arena).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *