Prezes TVP Jacek Kurski, podtrzymuje swoje stanowisko z wywiadu dla „Rzeczpospolitej”

Na głównych antenach stacji komercyjnych: Polsat i TVN, w przeciwieństwie do TVP nie pokazano „na żywo” uroczystości otwarcia Muzeum Rodziny Ulmów, Polaków Ratujących Żydów w Markowej na Podkarpaciu. Telewizja Polska natomiast, przerwała emisję programu w ramówce, tak by na głównej antenie telewizji publicznej, tj. TVP1, transmisją live podkreślić rangę i pokazać fragment uroczystości tego wyjątkowego wydarzenia, czyli kluczową część wystąpienia Prezydenta Andrzeja Dudy.

 

– Wyjątkowość uroczystości w Markowej bowiem polegała na spektakularnym nadaniu rangi państwowej tej części polityki historycznej, która zadaje kłam zohydzającej Polskę i Polaków narracji o Polakach jako współwinnych zagładzie Żydów. Uroczystości przywracały dumę narodową odwołując się do chwalebnej karty dramatycznej historii Polaków w II wojnie światowejpowiedział Prezes TVP Jacek Kurski.

Przykład ten potwierdza tezę Prezesa Kurskiego i dowodzi, że dla TVP cele misyjne, godnościowe i tożsamościowe są ważniejsze niż dla stacji komercyjnych, które o uroczystościach w Markowej poinformowały wyrywkowo jedynie w programach i kanałach informacyjnych.

Dodatkowo należy zauważyć, że w komunikacie stacji Polsat, nadawca sam przyznaje, że „zdecydowaną większość” przesłuchań komisji ds. Amber Gold pokazywano w Polsat News 2. Tymczasem, co było istotą wypowiedzi Prezesa Jacka Kurskiego, Telewizja Polska pokazuje wszystkie przesłuchania komisji ds. Amber Gold na najpopularniejszym kanale informacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *