Produkcje Grupy TVN nagrodzone na World Media Festival 2018

Zwycięzców World Media Festival wyłoniono w kilkunastu kategoriach takich jak: rozrywka, PR, newsy, animacja czy reklama. Wśród laureatów znalazło się aż 19 produkcji Grupy TVN! Doceniono między innymi seriale: „Diagnoza” i „Druga szansa”, reality show „Azja Express” oraz „Kobietę na krańcu świata” i „Efekt domina”. Wiele statuetek zdobyły także dokumenty i reportaże emitowane na antenach TVN24, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła oraz Travel Chanel. Nagrodę Grand Prix odebrała Martyna Wojciechowska.
 

 
W festiwalu wzięły udział produkcje telewizyjne z ponad 35 krajów, które rywalizowały ze sobą w 14 kategoriach tematycznych. Jury oceniało przede wszystkim kreatywność, wykorzystaną technologię, efekty dźwiękowe, a także wiarygodność i przejrzystość przekazu.
Wśród wszystkich nagrodzonych znalazło się aż pięć filmów zrealizowanych w ramach programu „Kobieta na krańcu świata”. Martyna Wojciechowska odebrała cztery Złote i jeden Srebrny Glob za materiały przedstawiające sylwetki niezwykłych kobiet z Rosji, Pakistanu, Filipin, oraz Paryża. Materiał o Mongolii otrzymał nie tylko Złotego Globa, lecz również nagrodę Grand Prix. Dwie statuetki otrzymała Dominika Kulczyk.  Filmy dokumentalne składające się na program „Efekt Domina” zostały nagrodzone Srebrnymi Globami.
Międzynarodowe jury doceniło również  produkcje kanałów tematycznych. Złote Globy powędrowały do dokumentów z anteny TVN Style:  „Pascal w kraju Basków” oraz „Obsesja doskonałości”. Srebrnym globem nagrodzono natomiast  „Niezwykłe Stany Prokopa”, program, który w ubiegłym roku emitowany był premierowo na antenie Travel Channel. Srebrny Glob przyznano również filmowi dokumentalnemu „Voyage, voyage” wyprodukowanemu przez TVN Fabuła oraz produkcji TVN Turbo „Powrót do Czarnobyla”.
Wśród nagrodzonych produkcji znalazły się również reportaże Wojciecha Bojanowskiego: „Śmierć na komisariacie” oraz „Droga przez piekło” – oba uhonorowane Złotymi Globami.  Srebrne statuetki powędrowały także do TVN24: Magdaleny Raczkowskiej-Kazek (Czarno na białym) za dokument „Ofiary Hitlera” oraz Marka Osiecimskiego nagrodzonego za produkcję „Palestyna jest kobietą”. Srebrnymi Globami nagrodzono również dwa seriale fabularne – „Diagnoza” oraz „Druga szansa”. Statuetkę w kategorii rozrywka przyznano natomiast reality show „Azja Express”.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 maja w Hamburgu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *