Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Programowanie w rękach dzieci – SuperDojo 2019!

Prawie 350 miłośników kodowania spotkało się w minioną sobotę, aby razem programować roboty, obrazy oraz strony internetowe. Zainteresowanie niektórymi warsztatami było tak duże, że ponad dwukrotnie przekroczyło liczbę miejsc. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przy komputerach zasiadły dzieci. SuperDojo 2019 za nami!

 

 

 

 

SuperDojo, czyli prawdziwe święto kodowania, było jednocześnie zakończeniem kolejnej edycji CodeWeeku, czyli dwóch tygodni pełnych programowania! Wszyscy mentorzy oraz uczestnicy zajęć wraz z rodzicami z całej Polski zgromadzili się w minioną sobotę w warszawskiej siedzibie partnera projektu T‑Mobile Polska przy ul. Marynarskiej 12, aby wspólnie programować.

Wywożę stąd sporo inspiracji. Nawiązałem też współpracę z młodym mentorem z innego miasta, który zaraża swoją wyobraźnią i pomysłami niewiele młodszych od siebie ninja opowiada Darek z Gliwic, mentor CoderDojo.

Wydarzenie odbyło się pod motywem przewodnim #podróżekształcą.

– Mali ninja, czyli uczestnicy SuperDojo z całej Polski, od samego rana podróżowali pomiędzy mentorami z kilkunastu miast i brali udział w przeróżnych warsztatach opowiadała Joanna Pawlak, prezes Fundacji CoderDojo Polska Jedną z niesamowitych atrakcji była możliwość poznania podstawowych praw fizyki dotyczących latania maszyn. Uczestnicy pilotowali awionetkę na symulatorze lotów, a największym wyzwaniem okazało się dla nich lądowanie. Nie przepadałam za fizyką w szkole, ale w tych warsztatach sama chętnie wzięłabym udział!

Smaczna robotyka

Dzieci lubią pizzę, prawda? I dlatego też jednym z zadań było programowanie robotów firmy Skriware, które miały być pomocne przy obsłudze np. bardzo gorącego pieca. Co ciekawe podstawy tworzenia stron internetowych to temat, który spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem, że zgłoszenia uczestników przekroczyły dwukrotnie liczbę miejsc! Najbardziej zdeterminowani siedzieli nawet na podłodze.

Nastoletni ninja zostali całkowicie pochłonięci przez programowanie obrazu, a także rozważania na temat sieci neuronowych.

– Dzieciaki są zachwycone i tak podekscytowane, że nie wiem, czy zasną w drodze powrotnej! – żegnała się z uśmiechem Kamila, mentorka z Woli Murowanej, niewielkiej, ale prężnie działającej społeczności w województwie świętokrzyskim.

Przyszłość w dobrych rękach

Warsztaty organizowane przez CoderDojo pokazały, jak dużą kreatywnością i pomysłowością cechują się podopieczni fundacji. Programowanie jest dla nich przede wszystkim doskonałą zabawą, która z dnia na dzień przeradza się we wspaniałą pasję.

– Przez jeden dzień nasza siedziba była swoistym centrum kodowania, więc cieszymy się, że dzieci, rodzice i mentorzy przybyli tutaj tak licznie. To pokazuje, że programowanie staje się modne wśród coraz młodszych osób. Jako firma technologiczna chętnie wspieramy takie działania jak SuperDojo, bo chcemy wspólnie edukować i promować zainteresowania związane z nowymi technologiami powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w T‑Mobile Polska.

Do Coder Dojo może dołączyć każdy. Zajęcia są bezpłatne, aby wziąć w nich udział, wystarczy przyjść z dzieckiem i sprawdzić, jak wielką frajdę sprawią mu zadania z programowania. Więcej informacji o terminach spotkań dostępnych jest na stronie www.coderdojo.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *