Propozycje Platformy Canal+ na niedzielę 5 lipca

Propozycje programowe kanałów Platformy Canal+ na niedzielę 5 lipca 2020 roku.

 

 

CANAL+ PREMIUM

 

Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej

wojenny, USA, Wielka Brytania, Niemcy, 2005
reżyser: Sam Mendes
obsada: Jake Gyllenhaal, Jamie Foxx, Lucas Black, Peter Sarsgaard

Ocean piasku i morze nudy. Sam Mendes opowiada o amerykańskich żołnierzach wysłanych na bliskowschodni front.

Wojna to nie tylko ogień, krew i adrenalina. To także nuda, wlekące się w nieskończoność oczekiwanie na to, aż wreszcie zacznie się akcja. „Jarhead”, oparty na wspomnieniach Anthony’ego Swofforda, przynosi naznaczoną absurdem wizję I wojny w Zatoce Perskiej. Reżyser filmu jest Sam Mendes, uhonorowany Oscarem twórca „American Beauty”, a główną rolę odgrywa w nim Jake Gyllenhaal.

EMISJA: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 5 lipca, godz. 21:00

 

CANAL+ FILM


Ad Astra

science fiction, Chiny, USA, 2019
reżyser: James Gray
obsada: Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Ruth Negga, Donald Sutherland

Do gwiazd i w głąb duszy. Równocześnie widowiskowy i intymny film science fiction, w którym w udręczonego astronautę wciela się Brad Pitt.

Roy McBride wyrusza w stronę Neptuna, aby odnaleźć zaginionego przed laty ojca. Jego kosmiczna odyseja jest zarazem terapią – konfrontacją ze swoimi demonami i dziedzictwem. Film Jamesa Graya reprezentuje artystyczny nurt kina science fiction, do którego przynależą również „Solaris” Andrieja Tarkowskiego i „High Life” Claire Denis. W głównej roli  oglądamy Brada Pitta.

EMISJA: CANAL+ FILM, niedziela, 5 lipca, godz. 17:45, powtórka 6 lipca o godz. 14:45

 

CANAL+ FAMILY

 

Corgi, psiak królowej

animacja, Belgia, USA, 2019
reżyser: Vincent Kesteloot, Ben Stassen

Z Pałacu Buckingham do schroniska. Opowieść o tym, jak rozpieszczony corgi dowiedział się, co to znaczy pieskie życie.

Pies Rex, pupilek brytyjskiej królowej, prowadzący luksusowe życie w Pałacu Buckingham, w wyniku pechowego zbiegu okoliczności trafia do schroniska. Właśnie tam, mając za nauczycieli doświadczone i twarde czworonogi, uczy się, jak być prawdziwym psem. Oto animowana komedia napisana przez scenarzystów „Gnomea i Julii”.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 5 lipca, godz. 18:30, powtórka 11 lipca o godz.15:40

 

CANAL+ SERIALE

 

Obserwowani

serial kryminalny, Wielka Brytania, 2019
reżyser: Ben Chanan
obsada: Laura Haddock, Hiten Patel, Holliday Grainger

Były żołnierz został oskarżony o przestępstwo. Jako dowody w jego sprawie używane są nagrania z kamer przemysłowych. W trakcie śledztwa okazuje się jednak, że zapis z kamer został zmanipulowany.

Po uniewinnieniu za rzekome zbrodnie popełnione w Afganistanie, były brytyjski żołnierz może wrócić do swojej córeczki czekającej na niego w domu w Londynie. Jego wolność jednak nie trwa długo. Taśmy z nocnego monitoringu wychodzą na jaw, jednocześnie obciążając Shauna o porwanie i morderstwo jego adwokatki. Młoda detektyw zajmująca się jego sprawą odkrywa spisek przeciwko żołnierzowi. Okazuje się, że taśmy z monitoringu zostały zmanipulowane, a mężczyzna ponownie musi walczyć o swoją niewinność.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 5 lipca, godz. 20:00, odc. 5. i 6.

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Gotti

biograficzny, Kanada, USA, 2018

reżyser: Kevin Connolly

obsada: John Travolta, Spencer Rocco Lofranco, Kelly Preston

Historia życia oraz relacji między ojcem a synem w jednej z najpotężniejszych rodzin mafijnego świata – rodzinie Gambino.

John Gotti Senior to przywódca mafijnej rodziny Gambino, jednej z najpotężniejszych, najbardziej brutalnych oraz bezlitosnych grup przestępczych w historii Ameryki. Gotti Senior całe życie poświęcił zarządzaniu tą organizacją, żył według kodeksu mafijnego i jednocześnie dzięki urokowi osobistemu oraz elegancji, stał się ulubieńcem mediów. Teraz chce przekazać swoje miejsce na samym szczycie przestępczej hierarchii swojemu potomkowi, Gottiemu Juniorowi. Młody chłopak jednak woli wycofać się z rodzinnego interesu, opuścić przestępczy świat oraz oczyścić siebie i swoje nazwisko.

EMISJA: CANAL+ DOKUMENT, niedziela, 5 lipca, godz. 20:00

 

ALE KINO+

 

Grantchester 5

serial kryminalny, Wielka Brytania, 2020
reżyser: Gordon Anderson
obsada: Robson Green, Tom Brittney, Al Weaver

Nie święci rozwiązują kryminalne szarady. Piąty sezon popularnego serialu o morderstwach w malowniczej parafii na angielskiej prowincji.

Rok 1957. Młody Will Davenport, przystojniak w koloratce, który lubi jazdę na motocyklu, krzepnie w roli nowego wikariusza. Kazania, rauty, piękne parafianki. Życie w Grantchester wydaje się rajskie, lecz tylko do czasu. Okolicą wstrząsa kolejne morderstwo. Will może liczyć na pomoc detektywa Keatinga. Oto piąty sezon popularnego serialu skrojonego wedle brytyjskiego wzoru na stylowy kryminał.

PREMIERA: ALE KINO+, niedziela, 5 lipca, godz. 20:10, odc. 1., 2.,  powtórka 11 lipca o godz. 16:20

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *