PŚ w skokach narciarskich w Wiśle w TVP1

Już w weekend inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po raz pierwszy w historii zawodnicy rozpoczną zimowy cykl na… igelicie. Wśród faworytów zmagań są Polacy.

 

Tego jeszcze w historii skoków narciarskich nie było. Ze względu na piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze sezon rozpocznie się wyjątkowo wcześnie i potrwa rekordowo długo. Już w pierwszy weekend listopada zawodnicy rozpoczną rywalizację o Kryształową Kulę. I co niezwykłe, nie będą lądować na śniegu, ale igelicie.

Puchar Świata rozpocznie się – podobnie jak bywało to w poprzednich latach – na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W Beskidach zjawi się cała światowa czołówka na czele z triumfatorem ubiegłorocznej edycji Ryoyu Kobayashim czy mistrzem olimpijskim i mistrzem świata w lotach Mariusem Lindvikiem.

Japończyk i Norweg są uważani za faworytów Pucharu Świata, ale bardzo wysoko ocenia się również szanse zwycięzcy Letniego Grand Prix Dawida Kubackiego. Popularny “Mustaf” spisywał się wyśmienicie pod wodzą nowego trenera, Thomasa Thurnbichlera. Co jasne, liczymy również na dalekie loty Kamila Stocha czy Piotra Żyły, a i Pawła Wąska stać na niespodziankę. W poniedziałek poznaliśmy kadrę naszych skoczków na pierwsze zawody w sezonie.

W Wiśle rywalizować będą nie tylko mężczyźni. W ten sam weekend walkę o Kryształową Kulę rozpoczną również panie. Faworytkami są Austriaczka Marita Kramer oraz koalicja Słowenek Nika Kriżnar, Ursa Bogataj i Ema Klinec.

Skoki narciarskie w Wiśle na żywo w TVP. Plan transmisji 4-6 listopada 2022:

Piątek, 4 listopada

15:50 Treningi i kwalifikacje mężczyznOGLĄDAJ TRANSMISJĘ ,TVP 1 – kwalifikacje, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

Sobota, 5 listopada

11:45 Konkurs kobietOGLĄDAJ TRANSMISJĘ  ,TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

14:45 Konkurs mężczyznOGLĄDAJ TRANSMISJĘ ,TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

Niedziela, 6 listopada

11:45 Konkurs kobietOGLĄDAJ TRANSMISJĘ ,TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

14:15 Kwalifikacje i konkurs mężczyznOGLĄDAJ TRANSMISJĘ ,TVP 1 – konkurs, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

Puchar Świata w Wiśle. Program zawodów 4-6 listopada 2022:

Piątek, 4 listopada

12:00 Oficjalny trening kobiet
14:00 Kwalifikacje kobiet
16:00 Oficjalny trening mężczyzn
18:15 Kwalifikacje mężczyzn

Sobota, 5 listopada

11:00 Seria próbna kobiet
12:00 Pierwsza seria konkursu kobiet
15:00 Seria próbna mężczyzn
16:00 Pierwsza seria konkursu mężczyzn

Niedziela, 6 listopada

11:00 Kwalifikacje kobiet
12:00 Pierwsza seria konkursu kobiet
14:30 Kwalifikacje mężczyzn
16:00 Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *