PŚ w Titisee-Neustadt w TVP1 i TVP Sport (Akt.)

Polacy znów wystąpią w koszulkach liderów. Zespół Stefana Horngachera prowadzi w Pucharze Narodów i będzie zamykał sobotnią „drużynówkę” w Titisee-Neustadt. Dzień później na Hochfirstschanze odbędą się zmagania indywidualne. Transmisje w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w naszej aplikacji. Weekend bez skoków. PŚ w Titisee-Neustadt odwołany!

 

To będzie czwarty weekend sezonu Pucharu Świata. Dotychczasowe upłynęły pod znakiem świetnego Ryoyu Kobayashiego, który stał na podium każdego z pięciu konkursów, w tym trzykrotnie na jego najwyższym stopniu. Znakomicie spisuje się też Piotr Żyła, który jest wiceliderem klasyfikacji generalnej. Tuż za wiślaninem w zestawieniu znajduje się Kamil Stoch, a to zwiastuje wielkie emocje.

Polacy mają świetne wspomnienia z Hochfirstschanze. Trzykrotnie triumfował tam Adam Małysz. Najpierw w grudniu 2001, a następnie w lutym 2007, gdy zdominował weekend Pucharu Świata w lutym. Ustanowił wtedy też kapitalny rekord skoczni – 145 metrów, który dopiero po dziewięciu latach pobił Słoweniec Domen Prevc (148 m). Takie wyniki wskazują jasno – obiekt w Titisee-Neustadt sprzyja dalekim lotom.

W tym sezonie zmagania zacznie konkurs drużynowy. Polacy wystąpią w żółtych koszulkach liderów Pucharu Narodów. To pierwsza taka sytuacja od 25 listopada 2017 i zawodów w Ruce. Niemal cały poprzedni sezon najlepszym zespołem byli Norwegowie. Zespół Alexandra Stoeckla powinien być groźny też w Titisee-Neustadt, ale jeszcze większe szanse daje się dobrze dysponowanym od początku sezonu Niemcom.

W walce o podium liczyć mogą się też Japończycy, którzy mogą oczekiwać zastrzyku punktów ze strony Ryoyu Kobayashiego. Lider Pucharu Świata będzie jednym z faworytów zawodów indywidualnych. W tych postarają mu się zagrozić Żyła i Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski ma na koncie jedno zwycięstwo na Hochfirstschanze w grudniu 2013. Wtedy zaczynał marsz po dublet igrzysk w Soczi…

Plan transmisji PŚ w Titisee-Neustadt

Sobota 8 grudnia 

Konkurs drużynowy – 15:30 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji TVP Sport oraz od 15:50 w TVP1

Niedziela 9 grudnia 

Konkurs indywidualny – 15:05 w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji TVP Sport

Weekend bez skoków. PŚ w Titisee-Neustadt odwołany! Zaplanowane na najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt zostały odwołane. Z powodu zbyt wysokich temperatur i prognozowanych opadów, konkursy nie mogą zostać rozegrane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *