Puchar Świata: Polska – Kanada w Polsacie Sport

Do zakończenia Pucharu Świata zostały dwie kolejki i już tylko cud może dać Polakom triumf w turnieju. Żeby przedłużyć nadzieje reprezentacja Polski musi w Hiroszimie pokonać przedostatniego dnia Kanadę.

 

 

 

 

O tym, kto triumfuje w Pucharze Świata 2019 miał zadecydować mecz Polska – Brazylia. W Hiroszimie siatkarze dwóch najlepszych drużyn świata stworzyli niesamowite widowisko. Zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break, w którym więcej zimnej krwi zachowali Canarinhos. Tym samym przed dwoma ostatnimi spotkaniami siatkarze z Kraju Kawy mają cztery punkty przewagi w tabeli nad drugą reprezentacją Polski.

Polacy muszą się więc na koniec turnieju raczej oglądać za plecy, by nie wyprzedzili ich rywale. Z drugiej lokaty mogą ich zepchnąć jeszcze Amerykanie, którzy tracą jeden punkt lub Japończycy, którzy są o dwa oczka za nami. Z obydwiema reprezentacjami nasi siatkarze już grali, a więc będzie to korespondencyjny bój o medale.

USA w dwóch ostatnich kolejkach zagra z Rosją i Egiptem, Japonia z Brazylią i Kanadą. Ta ostatnia drużyna ma najtrudniejszy terminarz w ostatnich dwóch dniach Pucharu Świata, bo w poniedziałek zagra z Polską.

Kanadyjczycy na japońskim turnieju wygrali cztery spotkania i zajmują 9. miejsce, ze stratą jedynie dwóch punktów do piątej Argentyny. W pokonanym polu zostawili te reprezentacje, które faktycznie „należało” ograć – Tunezję, Egipt i Australię. Mało kto jednak spodziewał się, że siatkarze z Kanady ograją Włochów 3:2. Przegrywali już 0:1, później 1:2, ale na koniec to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Polacy w tym sezonie reprezentacyjnym mierzyli się już z Kanadą – miało to miejsce podczas trzeciego tygodnia z Ligą Narodów. Na zakończenie weekendu w Iranie, biało-czerwoni pokonali ekipę Glenna Hoaga 3:1. Najwięcej punktów dla naszych siatkarzy zdobył Dawid Konarski, który do Japonii nie poleciał. Na Pucharze Świata nie ma już również Bartosza Kurka. Czy bez dwóch najlepszych atakujących zespół Vitala Heynena zdoła ograć niewygodnego rywala?


Transmisja meczu Polska – Kanada w Polsacie Sport w poniedziałkowy poranek o 5:20. Początek spotkania o 5:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *