Puchar Świata siatkarzy: Polska – Kanada w TVP Sport

Gdzie obejrzeć mecz Pucharu Świata siatkarzy Polska – Kanada? Transmisja w poniedziałek 14.10 o 05:05 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Biało-czerwoni wciąż walczą o miejsce na podium rozgrywek.

 

 

 

 

Kadra Vitala Heynena po dziewięciu meczach ma na koncie siedem zwycięstw. W niedzielę po pięciosetowej batalii ulegli Brazylijczykom i mają już tylko matematyczne szanse na pierwszy w historii triumf w Pucharze Świata. Aby sięgnąć po złoto musieliby wygrać oba spotkania za trzy punkty i liczyć, że Brazylijczykom nie uda się pokonać Włochów i Japończyków.

Biało-czerwoni wciąż walczą jednak o trzecie w tym roku podium międzynarodowego turnieju. Na początku sezonu reprezentacyjnego w Chicago zdobyli brąz w Final Six Ligi Narodów, a we wrześniu stanęli na najniższym stopniu podium w mistrzostwach Europy. Dokładnie taki sam bilans jak mistrzowie świata mają Amerykanie i Japończycy, którzy tracą odpowiednio jeden i dwa punkty. Polacy muszą zatem wygrywać, jeśli myślą o medalu.

Kanadyjczyków z pewnością nie należy lekceważyć. W 2017 roku po rozbracie z Polakami w ich zespole pojawił się Stephane Antiga. Pod wodzą francuskiego szkoleniowca zespół Klonowego Liścia osiągnął historyczny sukces, zdobywając brąz Ligi Światowej. Od tej pory zespół z Ameryki Północnej jest w światowej czołówce i sprawia problemy najlepszym.

Polacy muszą być przygotowani na sporo pracy w przyjęciu zagrywki. Rozgrywający Kanadyjczyków, Byron Keturakis, w dotychczasowych spotkaniach posłał szesnaście asów, co daje mu szóste miejsce w rankingu serwujących. Jednym z najlepszych atakujących jest natomiast Stephen Maar, który w statystykach może pochwalić się ponad 52-procentową skutecznością.

POLSKA – KANADA. GDZIE OGLĄDAĆ? KTO BĘDZIE KOMENTOWAŁ?

Początek meczu: 5:30

Początek studia: 5:05 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja

Prowadzący studio: Piotr Sobczyński

Komentatorzy: Piotr Dębowski, Radosław Panas

Reporter: Aleksandra Rajewska

Goście w studio: Marcin Nowak, Sebastian Świderski, Michał Ruciak, Grzegorz Ryś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *