Puchar Świata w skokach w Zakopanem w TVP1 i TVP Sport

Przed nami kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce. W najbliższy weekend rywalizacja toczyć się będzie na Wielkiej Krokwi. Już w piątek o awans do niedzielnego konkursu indywidualnego powalczy siedmiu biało-czerwonych. Transmisja kwalifikacji w Zakopanem 15 stycznia w TVP. Będzie można także obejrzeć na żywo skoki treningowe.

 

W tym tygodniu zostaną przeprowadzone kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce. W naszym kraju zainaugurowany został w listopadzie cały cykl w Wiśle. Z kolei w lutym na pewno odbędą się kolejne konkursy w zastępstwie odwołanych skoków w Chinach.

Po konkursie w Zakopanem skoczkowie będą na półmetku zmagań indywidualnych, jeśli chodzi o ten sezon PŚ. Najpierw poznamy jednak uczestników niedzielnych zawodów.

Wyjątkowo nasza reprezentacja będzie mniej liczna niż zazwyczaj, ponieważ grupa krajowa wystąpi w dodatkowych zawodach w Polsce w lutym. W kwalifikacjach zobaczymy więc siedmiu biało-czerwonych.

W Zakopanem nie pojawi się Stefan Kraft. Austriak woli skoncentrować się na przygotowaniach do mistrzostw świata w Oberstdorfie. A przecież w ostatnich latach na Wielkiej Krokwi spisywał się znakomicie. Triumfował w 2019 roku, a w zeszłym sezonie zajął drugie miejsce, za Kamilem Stochem, a przed Dawidem Kubackim.

Polacy znakomicie zaczęli ten rok, wygrywając cztery konkursy z rzędu. W niedzielę w Titisee-Neustadt nie było już tak dobrze, ale liczymy, że u siebie znów wrócą do fantastycznego skakania.

Oprócz wspomnianej dwójki o awans do konkursu indywidualnego powalczą też Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Paweł Wąsek oraz Klemems Murańka, który niedawno został po raz kolejny ojcem.

Piątkowe kwalifikacje rozpoczną się o godz. 18:00. Wcześniej odbędą się dwie sesje treningowe. Najważniejsze skoki będzie można zobaczyć podczas naszej transmisji.

Skoki tego dnia będzie można obejrzeć na żywo w TVP Sport oraz online w TVPSPORT.PL i naszej aplikacji. Transmisja live od godziny 16:45. W TVP 1 od 17:50. Komentatorami będą Przemysław Babiarz oraz Stanisław Snopek.

Skoki, PŚ Zakopanem 2021: kwalifikacje. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy zawody: piątek, 15 stycznia o godz. 18:00

Transmisja: 16:45 TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz aplikacja mobilna TVP Sport, 17:50 TVP 1

Kto skomentuje: Przemysław Babiarz i Stanisław Snopek

Prowadzący studio: Maciej Kurzajewski

Puchar Świata w Zakopanem 2021. Program na piątek 15.01.

15:45 – oficjalnie treningi

18:00 – kwalifikacje

Plan transmisji na kolejne dni w Zakopanem. Kiedy skoki?:

– sobota, 16 stycznia

Konkurs drużynowy (godz. 16:45) – TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna TVP Sport

– niedziela, 17 stycznia

Konkurs indywidualny (godz. 15:10) – TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *