Punkty zbiórek darów dla Ukrainy w aplikacji Jakdojade

Jakdojade stworzyło listę oficjalnych zbiórek darów dla osób z Ukrainy. Użytkownicy aplikacji, korzystając z wyszukiwarki połączeń, otrzymają informację o punktach we wszystkich miastach wojewódzkich. Lista zbiórek w aplikacji jest na bieżąco aktualizowana.

 

W ciągu kilku dni w całym kraju uruchomiono tysiące zbiórek na pomoc Ukrainie. Oprócz środków finansowych, w dalszym ciągu potrzebne są również konkretne produkty, m.in. artykuły medyczne, ciepła odzież, żywność, produkty dla dzieci i wiele innych. W niemal każdym polskim mieście działają jednostki przyjmujące dary, zajmujące się ich sortowaniem oraz logistyką.

Aby ułatwić zlokalizowanie takich miejsc, aplikacja Jakdojade stworzyła zestawienie punktów zbiórkowych w miastach wojewódzkich. Użytkownik, który wyszuka trasę otrzyma informację o najbliższym oddziale, w którym można zostawić dary rzeczowe. Dzięki temu każdy chętny do pomocy, może łatwo znaleźć trasę do punktu zbiórki.

Do wspólnej akcji dołączył Polski Czerwony Krzyż. Jakdojade zachęca do udziału pozostałe organizacje zajmujące się zbiórkami darów dla osób z Ukrainy. W celu dodania kolejnych punktów zbiórkowych do aplikacji, należy pisać na adres biuro@jakdojade.pl.

Jakdojade to pierwszy w Polsce serwis internetowy i aplikacja mobilna służąca do kompleksowego planowania podróży komunikacją miejską. Aplikacja dostępna jest w ponad 40 miastach, oferuje rozbudowaną wyszukiwarkę połączeń oraz rozkłady jazdy linii tramwajowych, autobusowych, metra i kolei miejskich. W największych polskich miastach Jakdojade zapewnia także możliwość bezkontaktowego zakupu biletu. W Krakowie, za pośrednictwem aplikacji, można zakupić bilety ZTP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *