Radio 357 rusza w teren. Studio mobilne, spotkania z Patronami

Radio 357 uruchomiło mobilne studio i rusza w teren. Ogłoszono nowości w letniej ramówce, która startuje 5 lipca. W podcastach pojawia się aż 14 nowych, cyklicznych propozycji – tylko dla Patronów.

 

Letnia ramówka Radia 357

Radio 357 zapowiedziało wakacyjne zmiany w ramówce. Nowości zaprezentowane zostały Patronom podczas spotkania na żywo w mediach społecznościowych.

Poniedziałek – czwartek. W południe, w miejsce „Co Państwo na to?” Kuby Strzyczkowskiego pojawi się audycja „Plaża niestrzeżona”, prowadzona rotacyjnie przez dziennikarzy radia. Nadawana będzie z kawiarni „Secret Life” na Żoliborzu.

– Wychodzimy do ludzi. Marzyliśmy o tym momencie i nareszcie możemy to zrobić. „Plażę niestrzeżoną” będziemy nadawać na żywo z kawiarnianego ogródka. To nasi sąsiedzi – i taki sąsiedzki klimat chcemy budować. Będzie można do nas zajrzeć, przysiąść się, pogadać. Zaczepimy gości, zajrzymy do baristy. Każda audycja będzie miała przy tym swój, bardzo autorski klimat. Będzie też specjalny udział naszych Patronów opowiada Katarzyna Pruchnicka, koordynująca w zarządzie Radia 357 rozwój oferty programowej.

Poniedziałek. Audycję „Dobre wychowanie” na czas wakacji przejmie Olga Mickiewicz. W trakcie audycji – pojawi się nowy cykl o mikrowyprawach autorstwa Ewy Świerżewskiej. Będzie dużo podpowiedzi gdzie pojechać, ale też o rodzinnych relacjach w wakacyjnych okolicznościach i tym jak najlepiej wspólnie wypoczywać. Emisja w każdy poniedziałek o godz. 15:00.

Środa. Nowością będzie godzinna audycja „Podaj dalej” prowadzona przez Olę Budkę, Justynę Godz i Martę Malinowską. – Będziemy gościć przedstawicielki starszego pokolenia i rozmawiać o tym, jakie są różnice między kolejnymi pokoleniami kobiet. Będziemy też kierowały ją do kobiet z kolejnego pokolenia po nas. To wymiana myśli, poglądów, doświadczeń. Dla kobiet i nie tylko – mówi Ola Budka z redakcji muzycznej. Na antenie o godz. 14:00.

Czwartek. Nowością będą krótkie, cykliczne polecenia książkowe od Pauliny Wilk. Pojawią się w audycji „Kieruj się na południe” Marka Niedźwieckiego. Ponownie co tydzień, o 15:00 na antenie audycja ekonomiczna „Pat sumuje” Patrycjusza Wyżgi w wakacyjnym wydaniu, z uniwersalnymi poradami dotyczącymi naszych portfeli.

Piątek. Michał Olszański i Mateusz Fusiarz przejmują pasmo między godz. 12:00 a 14:00. Będą na zmianę prowadzić audycje „Wróżenie z fusów” i „Męskim uchem”, w których pojawią się „męskie rozmowy”.

Sobota. W soboty letnia odsłona audycji ”Przeglądarka” Gabi Darmetko o wakacjach w stylu slow przenosi się na godz. 9:00. A po „Zakamarkach” Marka Niedźwieckiego przez 2 godziny w każdą sobotę audycja muzyczna Marty Kuli – tym razem nie tylko jazzowo.

Niedziela. Wraca lubiana audycja „Merde!” Ireny i Marka Brzezińskich. Poranne pogawędki o Francji w każdą niedzielę o 9:00. W nocy z niedzieli na poniedziałek co 2 tygodnie pojawią się w wakacyjnym cyklu PROGnozy – 2-godzinna audycja Pawła Pobóg-Ruszkowskiego z rockiem progresywnym. Od północy do godziny 2:00 lub w podcastach.

Studio mobilne

Radio zrealizowało pierwsze audycje wyjazdowe i planuje mocno rozwijać tę formułę – Nie musimy mieć wozu transmisyjnego i polować na satelitę. Nasz niezwykle kreatywny team techniczny skonstruował magiczny zestaw podróżny, mieszczący się w jednej walizce, umożliwiający nadawanie wszędzie tam, gdzie jest internet. Chwilowo ten z kabla, ale pracujemy nad rozwiązaniem bazującym na dostępie z sieci komórkowej. Docelowo będziemy mogli nadawać z bardzo pomysłowych lokalizacji. I być jeszcze bliżej naszych Słuchaczy – opowiada Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Ważne albumy muzyczne

Redakcja muzyczna zapowiedziała nowy format „Dzień z…”. 5 sierpnia bohaterem dnia będzie zespół Massive Attack, 12 sierpnia – Metallica, 26 sierpnia – Pearl Jam. – Każdy z tych zespołów opublikował 30 lat temu w sierpniu przełomowe w historii muzyki popularnej płyty. Chcemy to uczcić na naszej antenie. Poza tym czekamy na powrót koncertów w pełnym wymiarze. Gdy wielkie imprezy znów będą organizowane, wspólnie ze Słuchaczami będziemy je komentować i przeżywać podczas nocy pokoncertowych. Radio 357 chce być z uczestnikami tych wydarzeń „na łączach”. Zaczynamy się do tego przygotowywać – wyjaśnia Piotr Stelmach, kierujący pracami redakcji muzycznej.

Dużo nowości w podcastach

Zespół Radia 357 mocno rozbudowuje także ofertę podcastową. Codziennie będą publikowane odcinki premierowe podcastów niedostępnych na antenie:

Jacy jesteśmy? W rozmowach z Michałem Olszańskim dziennikarze Radia 357 opowiadają o sobie więcej, niż kiedykolwiek dotąd.

Książki na lato – dziennikarze Radia 357 dzielą się ze słuchaczami swoimi książkowymi odkryciami i rekomendacjami.

Single z Żoliborza – wspólny podcast Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha o… singlach, czyli przebojach dla nich najważniejszych.

Ewolucjoniści – Iza Woźniak w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie – kim jesteśmy i skąd pochodzimy?

Mydlmy się – historia ludzkości od strony… higieny – od wynalezienia mydła po produkcję współczesnych kosmetyków.

RoweLove – podcast Gabi Darmetko o rowerowych nowościach, ciekawych trasach i wszystkim, co związane z jazdą na dwóch kółkach.

Ciekawości z przeszłości – ciekawe historie opowiedziane przez Tomasza Jeleńskiego.

Piosenki z historią – Marcin Cichoński opowie o najciekawszych nagraniach w historii muzyki.

Dobrze zaprojektowane – Anna Dudzińska stworzy katalog najlepiej zaprojektowanych przestrzeni świata.

Czy ty też tak masz? – przygody codzienności Macieja Kaczyńskiego i jego gości.

Moje wakacje – podcast, w którym dziennikarze Radia 357 opowiadają o swoich ulubionych miejscach wakacyjnych w Polsce.

Jak oni to robią? – okazja, by dzięki Justynie Godz dowiedzieć się, co dzieje się w Radiu 357, gdy mikrofony są wyłączone…

Kino letnie – wakacyjne propozycje filmowe od Katarzyny Borowieckiej.

W branży – rozmowy Marty Malinowskiej z artystkami, menedżerkami i animatorkami kultury, pokazujące świat muzyki i show biznesu z kobiecej perspektywy.

Podcasty publikowane są w sekcji „Twoje 357” dostępnej dla patronów radia. Potrzebna jest subskrypcja w serwisie Patronite na dowolną kwotę. Można ich słuchać poprzez stronę internetową radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *