Niezwykła droga na Księżyc w biograficznym filmie „Neil Armstrong” na Planete+

„To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” – powiedział Neil Armstrong, gdy 21 lipca 1969 roku jako pierwszy postawił stopę na Księżycu. Kim był człowiek, który zapisał się na kartach historii świata? Jak wyglądała jego droga w kosmos? „Neil Armstrong” to zrealizowana z epickim rozmachem biografia astronauty, w której w roli narratora wystąpił Harrison Ford.

 

W sierpniu obchodzić będziemy rocznicę urodzin i śmierci Neila Armstronga. Dla większości historia amerykańskiego astronauty rozpoczęła się wraz z lądowaniem Apollo 11 na Księżycu. Niewielu zna jednak szczegóły drogi, jaka doprowadziła go do tej przełomowej chwili: od dzieciństwa na farmie w Ohio, przez naukę pilotażu, wojnę w Korei i szkolenie w NASA po program Apollo.

Ten film to wnikliwy portret Neila Armstronga złożony z bogatych materiałów archiwalnych, osobistych wspomnień oraz rozmów z rodziną i przyjaciółmi. Opowieść o wybitnym astronaucie, który bez entuzjazmu podchodził do swego statusu bohatera narodowego. Narratorem jest wielki miłośnik awiacji i samego Armstronga – Harrison Ford.

Premiera już 3 lipca o godz. 22:00 na antenie Planete+ oraz w serwisie CANAL+ online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *