Rajdowe święto na antenie Motowizji

75. PZM Rajd Polski to najważniejsza impreza motosportowa na terenie naszego kraju. W tym roku w Mikołajkach zobaczymy rywalizację w ramach przedostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC) oraz finałowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). Motowizja przygotowała dla swoich widzów bogatą ofertę programową relacjonującą przebieg zmagań najlepszych kierowców rajowych na mazurskich szutrach.

Rajd Polski

W Mikołajkach rozstrzygnie się walka o tytuł mistrza Polski. Rajd Polski to ostatnia w tym roku runda RSMP, która jest podwójnie punktowana. Z kolei w ramach ERC odbędzie się przedostatnia runda sezonu, tak więc każdy startujący będzie czuł na sobie presję osiągnięcia dobrego wyniku.
W sumie na liście zgłoszeń jest 56 załóg. Dwadzieścia z nich pojedzie czołowymi autami klasy R5, z czego jedenaście będzie reprezentować nasz kraj. Przekrój startujących samochodów jest bardzo szeroki – od najmocniejszych R5, aż po Fiata 126p duetu Wojciech Grondal/Bartosz Rozkrut.

Cieszymy się, że Rajd Polski po raz 49. będzie częścią najstarszego cyklu rajdowego na świecie, czyli Rajdowych Mistrzostw Europy. Chciałbym jednak zapewnić wszystkich kibiców, że nie ustajemy w pracy, byśmy w Polsce mogli organizować rundy dwóch najważniejszych cykli rajdowych, czyli FIA ERC i WRC – tak jak w sezonach 2016 i 2017.zadeklarował Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Co zobaczymy w Motowizji

Z okazji Rajdu Polski Motowizja przygotowała wyjątkową ofertę programową. W ciągu trwania rajdu na antenie emitowane będą krótkie podsumowania rywalizacji prosto z Mikołajek. W sobotę i niedzielę o godz. 21:30 na widzów czekać będzie półgodzinne podsumowanie tego, co działo się podczas Rajdu Polski. Nie zapominamy również o stałych elementach ramówki. O tym, jak przebiegała rywalizacja w ramach mistrzostw Europy, będzie można dowiedzieć się w podsumowaniu rundy FIA ERC w czwartek 27 września o godz. 20:00, a także w magazynie „Za kulisami rajdu” w sobotę 29 września o godz. 14:00. Natomiast podsumowanie zmagań w mistrzostwach Polski Motowizja pokaże w magazynie RSMP Raport, który będzie miał premierę w piątek 28 września o godz. 20:00.

Rajd Polski to święto nie tylko dla fanów rajdów samochodowych, ale także całego sportu motorowego. Na tę imprezę ściągają kibice z całej Europy pragnący zobaczyć rywalizację najlepszych kierowców rajdowych na wyjątkowych mazurskich szutrach. Ogromną przyjemność sprawia mi fakt, że to właśnie Motowizja pokaże najszerszą telewizyjną relację z tych zmagań. mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

75. PZM Rajd Polski odbędzie się w dniach 21-23 września. Walka rozegra się na 15 odcinkach specjalnych o łącznym dystansie 214,92 km. Zwycięzców polskiej rundy mistrzostw Europy poznamy w niedzielę, 23 września około godz. 18:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *