MediaWAŻNE

Red Carpet TV zastąpił ETV

 28 maja br., w wyniku decyzji nadawcy – Edusat Chanel (Red Carpet Media Group), kanał ETV (ETV HD) zmienił nazwę na Red Carpet TV/RCTV (Red Carpet TV HD/RCTV HD).

 

Od lutego dotychczasowa oferta kanału jest sukcesywnie poszerzana o pozycje związane z kulturą i show-biznesem. Na antenę wprowadzane są nowe programy o charakterze informacyjnym, magazyny, reportaże oraz filmy fabularne.

Wśród nowych pozycji znajdują się zapowiedzi filmowe („W kinach i nie tylko” Karoliny Szymańskiej) oraz przegląd oferty teatralnej, zarówno krajowej, jak i propozycje z najbardziej liczących się scen światowych („Na afiszu” Boni Barzyckiej). Nie brakuje również programów dotyczących show-biznesu („Świat gwiazd”, „Wideoportal przedstawia” Darii Pacańskiej, „Na czerwonym dywanie” Piotra Bulcewicza) oraz zestaw informacji kulturalnych („Red Carpet News”). W nowej ramówce znajdują się również filmy fabularne z udziałem ikon światowego kina.

Kanał ma ambicje relacjonować zagraniczne wydarzenia z rozdaniem Oscarów oraz najważniejszymi festiwalami filmowymi na czele. Nie zabraknie również informacji z obszarów muzyki, literatury, twórczości dedykowanej mediom społecznościowym, a także z zakresu tzw. „kultury wyższej” – muzyki klasycznej, opery i baletu.

Dyrektorem programowym został Robert Patoleta, redaktor naczelny Wideoportal.TV, serwisu będącego jednym z partnerów programowych stacji.

– Oferta programowa Red Carpet TV uplasuje się pomiędzy propozycjami hollywoodzkiego E! Entertainment a TVP Kultura. Bez wątpienia RCTV z uwagi na bardziej newsowy charakter oraz charakterystyczny sposób komentowania ważnych wydarzeń w świecie kultury i show biznesu, szczególnie rynku krajowego, stanie się bliższy polskiemu widzowi. Będziemy starali się prezentować przekrój oferty kulturalnej w sposób atrakcyjny dla odbiorcyzapewnia Robert Patoleta.

Kanał dostępny jest obecnie w ponad 50 sieciach telewizji kablowej, m. in.: UPC, VECTRA, INEA, NETIA . W najbliższym czasie planowane jest rozbudowywanie zasięgu technicznego.

 

3 komentarze do “Red Carpet TV zastąpił ETV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *