BadaniaNC+Sport w TV

Rekordowa oglądalność transmisji PGE Ekstraligi w nSport+

Ponad 279 tysięcy widzów obejrzało w niedzielę w nSport+ pierwszy finałowy mecz PGE Ekstraligi pomiędzy CASH BROKER Stalą Gorzów i FOGO Unią Leszno. To rekordowa oglądalność żużlowej transmisji PGE Ekstraligi w historii nSport+.

W niedzielę 16 września rozpoczęła się decydująca faza rozgrywek PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata. W pierwszym meczu o trzecie miejsce BETARD Sparta Wrocław pokonała forBET Włókniarza Częstochowa 51:39. To starcie w nSport+ oglądało ponad 202 tysiące widzów.
Rekordową widownię przyciągnęła pierwsza odsłona wielkiego finału. CASH BROKER Stal Gorzów pokonała FOGO Unię Leszno 46:44, a spotkanie przyciągnęło przed ekrany dokładnie 279 010 widzów. To nie tylko rekord finału, ale także najwyższa oglądalność PGE Ekstraligi w historii nSport+.

Do tej pory rekordową oglądalnością cieszył się inauguracyjny mecz sezonu 2018 pomiędzy BETARD Spartą Wrocław i FOGO Unią Leszno, który w kwietniu obejrzało ponad 260 tysięcy widzów. Starcia zespołów z Wrocławia i Leszna także w poprzednich latach cieszyły się bardzo wysoką oglądalnością – w 2015 roku było to 259 tysięcy, a w 2017 roku 245 tysięcy.

„Platforma nc+ od lat pokazuje najlepszy żużel – PGE Ekstraligę oraz Speedway Grand Prix. W 2013 roku najchętniej oglądany mecz najlepszej żużlowej ligi świata przyciągnął nieco ponad 170 tysięcy widzów, teraz jest ich ponad 100 tysięcy więcej. Jak na dłoni widać rosnącą popularność speedwaya, a nas cieszy to, że widzowie doceniają jakość naszych transmisji”mówi Marcin Majewski, szef żużla w nc+.

To, kto zostanie drużynowym mistrzem Polski rozstrzygnie się 23 września. Transmisja rewanżowego finału FOGO Unia Leszno – CASH BROKER Stal Gorzów rozpocznie się w nSport+ o godzinie 18:30, a decydujący mecz o trzecie miejsce forBET Włókniarz Częstochowa – BETARD Sparta Wrocław także w nSport+ o godzinie 15:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *