Badania

Rekordowy start 2. sezonu serialu kryminalnego „BELFER”

Blisko 620 tysięcy widzów – tyle osób w ciągu dwóch pierwszych dni od premiery zobaczyło pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu „BELFER” z Maciejem Stuhrem w roli głównej. W tym 423 tysiące obejrzało niedzielną premierę bezpośrednio w CANAL+. Wynik premierowej emisji na antenie stacji to rekord, jeśli chodzi o oglądalność seriali i filmów w całej historii CANAL+.

 

W niedzielę 22 października o godzinie 21:30 CANAL+ zaprezentował pierwszy odcinek długo oczekiwanego drugiego sezonu serialu „BELFER”. Średnia oglądalność premierowego odcinka w pierwszym dniu wyniosła blisko 454 000 widzów (niemal 423 000 – CANAL+ oraz  31 000 – CANAL+1), ustanawiając nowy rekord jeśli chodzi o oglądalność filmów i seriali w całej historii CANAL+. Łącznie pierwszy odcinek obejrzało 618 tysięcy osób, włączając w to widzów nc+ GO, Player+, transmisji na Facebooku, a także tych, którzy nagrali produkcję na dekoderze. Z okazji premiery CANAL+ pokazał pierwszy odcinek w ramach odkodowanego sygnału.

W porównaniu do otwarcia pierwszego sezonu, w październiku 2016 roku (269 000 widzów) początek nowego rozdziału w historii tytułowego „Belfra” – Pawła Zawadzkiego – śledziło aż 57% więcej widzów.

Jesteśmy dumni, że już na wstępie udało się zainteresować tak dużą liczbę widzów. Sukces pierwszego sezonu postawił nam poprzeczkę bardzo wysoko, co motywowało nas do ciężkiej pracy. Liczymy na to, że widzowie zostaną z nami do samego końca
 – mówi Jakub Szurmiej, Dyrektor Kanałów Filmowych nc+ .

Pierwszy odcinek miał swoją premierę nie tylko na antenie CANAL+, ale także na specjalnie przygotowanej stronie belfer.canalplus.pl oraz w serwisie Player+. Podobnie jak w zeszłym roku, dzień po premierze odcinek został wyświetlony na Facebooku podczas transmisji live. Jednocześnie odbył się czat z Zofią Wichłacz – aktorką, która wcieliła się w rolę Karoliny, uczennicy wrocławskiego liceum, która odpowiadała na pytania fanów.

Premiery kolejnych odcinków w niedziele, o 21:30. Tylko w CANAL+.

Serial dostępny jest także w kolekcji CANAL+ VOD w serwisie nc+GO.

„BELFER. Sezon 2.” (2017, Polska) – serial kryminalny

Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej  Stuhr), zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych  liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole  wywołują w nim wstrząs. W  liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma  odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra.  To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a  Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

W roli głównej ponownie Maciej Stuhr. W pozostałych rolach: Aleksandra Konieczna, Mirosław Haniszewski, Zofia Wichłacz, Michalina Łabacz, Eliza Rycembel i Szymon Piotr Warszawski. Za kamerą stanęło dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima.

Więcej informacji na temat bohaterów i fabuły, a także premierowe  materiały wideo, plakaty, zdjęcia z planu i aktualności na oficjalnej stronie: belfer.canalplus.pl

Zapraszamy również na oficjalny profil „BELFRA” na Instagramie: @belferoriginal oraz profil CANAL+: @canalpluspolska, a także na oficjalny Fanpage serialu BELFER na Facebooku: @BELFERCanalPlusPolska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *